100%

Agnieszka Stążka-Gawrysiak (coach, ekspertka Self-Reg, DyleMatki.pl): Klienci kojarzą mnie z autentycznością

Agnieszka Stążka-Gawrysiak miała wiele dylematów po urodzeniu trzeciego dziecka. Postanowiła więc opisywać swoje emocje na blogu i nagle okazało się, że wielu rodziców polega na jej poradach, a ona sama postanowiła zdobyć wykształcenie w branży coachingowej. To doprowadziło ją do wydania świetnie sprzedającej się książki z poradami SelfReg opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą gór , a także założenia własnej firmy szkoleniowej. Na czym dokładnie polega działalność marki DyleMatki, w rozmowie z Tomaszem Słodkim opowie, jej pomysłodawczyni.

Rozmowy prowadzone są w ramach projektu 100% Tomasza Słodkiego. Jeśli chcesz nagrać podobny wywiad – zobacz szczegóły <<<

Tomasz Słodki: Jeszcze trzy lata temu pracowałaś w instytucji finansowej, kierując zespołem i prowadząc badania i analizę gospodarki. Jak to się stało, że dziś jesteś coachem i trenerką?

Agnieszka Stążka — Gawrysiak: Urodziłam właśnie mojego trzeciego synka i pomyślałam sobie, że to dobry moment, aby spełnić swoje marzenie o napisaniu książki. Nie wychodziło mi to, więc zaczęłam pisać bloga. Tak się właśnie zaczęło.

T.S: Gdy zaczynałaś pisać bloga, pomyślałaś o zmianie branży?

A.S-G: Zupełnie nie. Byłam przekonana, że to po prostu układanie myśli przed napisaniem książki. Miałam w sobie dużo przemyśleń, emocji i wiedzy, które chciałam wylać na tego bloga — to tyle.

T.S: Co sprawiło, że zdecydowałaś się zająć nową działalnością, był jakiś przełomowy moment?

A.S-G: Tak, było ich kilka. Na początku, było to zainteresowanie podejściem SELF-REG. Okazało się, że byłam jedną z pierwszych osób w Polsce, które zdobyły certyfikat tej metody w Kanadzie. Bardzo wielu czytelników mojego bloga zwracało się do mnie po poradę i opinię, co mają robić z dzieckiem, czy swoimi emocjami. Stałam się więc mentorką bez wykształcenia. Wtedy pomyślałam sobie, że muszę dokształcić się na studiach o profilu psychologicznym i wybrałam coaching.

T.S: Czym dokładnie teraz się zajmujesz?

A.S-G: Teraz przede wszystkim jestem profesjonalnym coachem. Uczę się także coachingu kryzysowego i niebawem powinnam otrzymać z tej dziedziny certyfikację. Poza tym prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady dla rodziców — dotyczą one tego, jak mieć więcej spokoju w relacji z dziećmi, a także z samym sobą.

T.S: Co wyróżnia Cię na tle innych, tysięcy coachów w Polsce?

A.S-G: Zwykle coach jest osobą przezroczystą, niezbyt widoczną na swoim blogu. Jego wpisy zwykle pokazują coś merytorycznego i konkretnego, a sam trener jest chłodnym profesjonalistą. Natomiast ja bardzo odsłaniam się na swoim blogu, zaczęłam go pisać jako mama, która ma w sobie dużo emocji i wrażliwości. Nadal dzielę się swoimi różnymi momentami i słabościami, a to sprawia, że moi klienci przychodząc do mnie, czują jakby mnie już znali.

T.S: Z czym kojarzy się marka DyleMatki?

A.S-G: Na szczęście po pierwsze kojarzy się ze spokojem. Po drugie, często słyszę, co jest dla mnie piękne, że kojarzy się z autentycznością. Klientka powiedziała mi, że w rzeczywistości jestem dokładnie taka sama, jak na blogu i na nikogo się nie kreuję. To jest dla mnie bardzo ważne. Poza tym z tego, co widzę, kojarzę się ludziom z łagodnością – równie dla siebie, jak i dla dziecka. Słyszę, że mam wyluzowane podejście w dobrym znaczeniu tego słowa.

T.S: Jakimi wartościami kierujesz się w swojej działalności?

A.S-G: Jestem coachem, więc przede wszystkim kieruje się kodeksem etycznym. Jest to dla mnie szczególnie ważne. Koledzy z branży śmieją się, że rzeczywiście jestem taką DyleMatką, bo mam mnóstwo dylematów i traktuję swoich klientów, jak mama, która bardzo chce o nich zadbać. Moje etyczne podejście do pracy objawia się również w tym, że mimo wielu propozycji współpracy i finansowania bloga, odmawiam wszystkim, bo przede wszystkim niosę pomoc osobom w kryzysie, borykającym się z nadmiernym stresem.

T.S: Jakie są Twoje sukcesy i porażki?

A.S-G: Wielkim sukcesem, na pewno jest to, że opublikowałam książkę w bardzo krótkim czasie. Pozycja ta w ciągu trzech tygodni była całkowicie wyprzedana i potrzebny był jej dodruk. Jest to książka Self Reg opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę. Tak jak wskazuje tytuł, są to opowieści dla dzieci o trudnych momentach, w których rodzice podejmują się roli ukojenia emocji i znalezienia dobrego rozwiązania. Po każdym opowiadaniu jest ramka dla rodziców, w której znajdują się porady SELF REG. Byłam zaskoczona, że było tak wielkie zainteresowanie moją książką, bo myślałam, że temat jest bardziej niszowy. To jest bardzo duży sukces.

T.S: A porażka?

A.S-G: Nie wiem. Nie traktuję trudnych sytuacji jako porażki tylko jako lekcje.

T.S: Nie żałujesz, że zrezygnowałaś z pracy, która daje prestiż, bezpieczeństwo finansowe i dużą stabilność zatrudnienia?

A.S-G: Nie całkiem zrezygnowałam, bo nadal jestem na urlopie wychowawczym, więc dałam sobie pięć lat na rozważenie czy decyduje się powrót do zawodu ekonomisty, który budowałam przez 20 lat i naprawdę wiele w nim osiągnęłam, czy odłożenie go i pójście tą drogą, a może jeszcze inną.

T.S: Gdzie chcesz być za 5 lub 10 lat? Nadal chcesz robić to, co teraz?

A.S-G: W takiej perspektywie nie mam pojęcia. Trzy lata temu nie uwierzyłabym, gdybyś mi pokazał, co robię teraz, Jeżeli będę szła tą drogą, to chcę mieć dobrze prosperujący biznes coachingowo-szkoleniowy, tak, aby mieć i czas dla rodziny i bezpieczeństwo finansowe, a także pisać więcej książek. Natomiast oczywiście mam plany awaryjne. Może wyjadę do Australii i będę pisała na plaży kryminały?

T.S: Bardzo dziękuję za rozmowę.

Książkę kupisz tutaj <<<

Adres bloga <<<

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś