Automatyzacja

SMART OFFICE to my – czyli Optimatis!

Wyjątkowy i ostatni odcinek SMART OFFICE w Słodki Live. Przez 15 odcinków wraz z prowadzącym program – Robertem Gontkiewiczem i jego gośćmi mówiliśmy o tym, czym jest SMART OFFICE. Tym razem przedstawiamy Wam zespół Optimatis, czyli ludzi, z którymi model SMART OFFICE został wypracowany i którzy z powodzeniem wdrażają go w wielu organizacjach.

Robert Gontkiewicz: Dziś, nietypowy program, w którym porozmawiamy o kole SMART OFFICE. Widzą Państwo na telebimie sześć obszarów i do każdego z nich przypiszemy twarz jednego z naszych gości, którzy odpowiedzą na wylosowane pytania. Zaczynamy!

Marek — jesteś pierwszy! Ptanie dla Ciebie: Z czym Ci się kojarzy SMART OFFICE?

Marek Mlonka: SMART OFFICE kojarzy mi się z zorganizowaną komórką w nowoczesnej organizacji, która realizuje swoje potrzeby przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

Mam tutaj na myśli narzędzia, które automatyzują procesy w codziennych obowiązkach. Mówię tutaj o narzędziach do rejestracji spraw i wniosków oraz tych służących do szeroko rozumianej komunikacji z klientem.

R.G: Wiedziałem, że powiesz o narzędziach, bo jesteś zafascynowany technologią! Dziękuję Ci Marku, losujemy dalej.

Paweł, pytanie do Ciebie. SMART OFFICE to sześć obszarów. Który z nich jest Ci najbliższy?

Paweł Świdziński: Warto pamiętać, że SMART OFFICE funkcjonuje w konkretnej organizacji. Ważne aby jej wszyscy pracownicy mieli świadomość celów, dla których ona funkcjonuje.

Po drugie ważna jest sprawa świadomości obsługowej, bo mówimy o SMART OFFICE, czyli o pewnych usługach skierowanych do konkretnego odbiorcy.

Trzecia rzecz to elastyczność. Narzędzia, które wspierają ideę SMART OFFICE, taką elastyczność zapewniają, ale ważne jest także, aby umieć i chcieć z nich korzystać i nie wchodzić w organizacyjne gadżeciarstwo.

R.G: Pawle, wiem, że Ty tak możesz godzinami, ale formuła programu jest taka, że musimy losować dalej.

Padło na Łukasza, który non stop siedzi w projektach i widział już niejedną smartową organizacje. Powiedz, co w SMART OFFICE według Ciebie jest najważniejsze?

Łukasz Źmuda: Według mnie najważniejsze jest to, aby być otwartym na nowe rozwiązania i chcieć je wykorzystywać, oraz śledzić nowości, które pojawiają się na rynku.

Moim zdaniem obecnie istnieje wiele narzędzi, które mogłyby zostać wykorzystane w SMART OFFICE, ale ważne jest to, aby wybrać z nich te najbardziej wartościowe.

R.G: Bardzo Ci dziękuję. Teraz Jurek, który był już gościem w naszym programie. Znamy się już rzeczywiście dosyć długo, gdy zaczynaliśmy nasze kolejne podejście biznesowe, to opowiedziałem Ci o tej idei, którą następnie tworzyliśmy razem z całym zespołem.

Powiedz, co Cię w niej zainteresowało?

Jerzy Filipowicz-Limanówka: Dla mnie ważne jest to, że mam możliwość pracy z inteligentnymi organizacjami, czyli takimi, które są świadome, po co istnieją, jaki jest ich cel, wizja i wszystko to, co jest potrzebne, aby organizacja funkcjonowała prawidłowo.

Mówi się także, że ważna jest kultura organizacyjna, która sprzyja temu, aby organizacja pozyskiwała ludzi, którzy będą ją wzbogacać, aby ci ludzie byli w stanie realizować cele, dla których ta organizacja została utworzona i funkcjonuje, ale to nie wszystko.

Oczywiście od powiedzenia sobie, jaka jest nasza wizja, jest następny krok, czyli odpowiedź na pytanie, jak mamy to wszystko zrealizować, jak mają wyglądać nasze procesy, czy potrzebujemy jakichś narzędzi, czy potrzebujemy kompetencji.

Moje ulubione działy: robotyka, automatyzacja i sztuczna inteligencja, czyli autonomizacja składają się na to, co nazywamy dobrymi praktykami i pozwala mi realizować się w tym, co robimy.

R.G: Dziękuję Ci pięknie. Teraz Michał, człowiek o wielu twarzach, w naszych programach opowiadał o robotach softwarowych, więc kontynuujmy temat — powiedz, proszę, gdzie w SMART OFFICE jest miejsce na roboty?

Michał Wawiórko: Oczywiście w nowoczesnym biurze roboty mogą wykonywać różne czynności. Mogą np. sprzątać, parzyć kawę, czy nawet podawać płaszcz. A tak na poważnie, to w koncepcji SMART OFFICE mówimy o robotach softwarowych, czyli takich, które pracują na naszych komputerach.

Dzięki scenariuszom, które robimy w naszych narzędziach, dokonujemy swoistej manifestacji naszej automatyzacji. Jest to taka wisienka na torcie.

Dzięki robotom pracownicy są odciążeni od swoich monotonnych, powtarzalnych czynności i mogą skupić się na ważniejszych rzeczach, bardziej ambitnych, wymagających umysłu.

R.G: Tak, to jest to, czym się zajmujemy i to, co nas również fascynuje. Została nam jedna osoba — Artur Sygnatowicz.

Arturze z racji tego, że odpowiadasz jako ostatni, a także przez to, że w naszej firmie odpowiadasz, za wszystkie projekty i obszar realizacji, masz teraz okazję do podsumowania, czym jest SMART OFFICE dla naszej organizacji, ale także dla Ciebie osobiście.

Artur Sygnatowicz: Dziękuję bardzo za głos, last but not least. Czym jest SMART OFFICE? Przysłuchując się temu, co mówią tu koledzy, chciałbym podkreślić jedno: dla SMART OFFICE kluczowy jest człowiek. Człowiek jako klient, jako pracownik i menedżer.

A więc realizując tę ideę i najlepsze praktyki, które Państwu przedstawiliśmy w kolejnych programach, nawołujemy do tego, aby pamiętać o tym, że to wszystko ma służyć podmiotom tych wszystkich działań. Pamiętajmy więc o człowieku, tak jak pamiętamy o naszym zespole, bo jak Państwo widzą, najważniejsze w tym kole są wszystkie osoby, które mam za swoimi plecami, a także obok, któych mam zaszczyt siedzieć.

Ponieważ Robert powiedział, że to wydanie programu jest wyjątkowe, pokażę, czym dla mnie jest podejście SMART. To podejście reprezentuje ten mały komputer, który pokazał się na rynku wiele lat temu i cechuje go to, że jest i dla dużych i dla małych. Dla dorosłych i dla tych, którzy dorastają.

Umożliwia zarówno zrobienie spektrometru do badań kosmologicznych, jak i stworzenie narzędzia do podlewania kwiatków. To, co jest najważniejsze to wyobraźnia, potrzeba, upartość i ambicja. Tego wszystkim Państwu życzę.

R.G: To było genialne podsumowanie, małe urządzonko, które może wszystko. To tak samo, jak nasz zespół. Podsumowując dziękuję Państwu za wszystkie szesnaście odcinków, dziękuję gościom, ale nie tylko za to, że dzisiaj zgodziliście się przyjść, ale także za to, co robimy na co dzień.

Optimatis to SMART OFFICE, to również efektywność IT i zapraszam Państwa do kontaktu z nami, odwiedzin, zapytań, a także komunikowania, co chcieliby Państwo oglądać. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Dziękuję i do zobaczenia.

foto: Oskar Kujawa

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś