Podróże

SPŁYW KAJAKOWY – Załęczański Park Krajobrazowy

Załęczański Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które szczególnie powinni docenić milośnicy spływów kajakowych. W kolejnym odcinku vloga pokażemy jak w praktyce wygląda aktywne spędzanie wolnego czasu przy rzece Warcie.

Załęczański Park Krajobrazowy leżący na południowy wschód od Wielunia został utworzony w 1978 roku, jako jeden z pierwszych parków krajobrazowych w Polsce. Park obejmuje obszary położone w zakolu rzeki Warty oraz przełomy Warty na Wyżynie Wieluńskiej.

Przyjeżdzam tu od dziecka, kiedy to na Kępowiźnie odpoczywałem z moimi rodzicami w każde wakacje – mówi Tomasz Słodki.

Tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Przede wszystkim warto polecić to miejsce miłośnikom spływów kajakowych, ponieważ na terenie parku, za Działoszynem zaczyna się najładniejszy odcinek Warty tzw. Załęczański Łuk, który jest bardzo przyjaznym dla kajakarzy szlakiem, a ponadto oferuje wspaniałe doznania estetyczne.

Dodatkowym plusem jest to, że nie jest to popularne miejsce turystyczne, co daje nam okazję do pełnego odpoczynku na łonie natury.

Dysponuję około dzisięcioma kajakami, a dodatkowo współpracuję wspólnie z innymi wypożyczalniami i jeżeli jest to potrzebne, łączymy nasze siły – mówi Adam z wypożyczalni kajaków. Tak więc ze zdobyciem sprzętu nie ma najmniejszego problemu.

Kajaki są niezwykle relaksującą formą spędzania wolnego czasu i sposobem na kontakt z naturą.

Zapraszamy do subskrybowania kanału Tomasz Słodki Vlog.

 

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś