Rozrywka

Tapinder Sharma – Dlaczego HINDUSI są WEGE?

Dlaczego Hindusi są wege? Co ma wspólnego miłość do Boga ze smakami kuchni indyjskiej? Dlaczego Ganesh uruchomił wegańskie menu? O to zapytaliśmy właściciela na premierze wegańskiego menu. Zobaczcie jak wygląda przygotowywanie posiłków w restauracji Ganesh w Krakowie.

U Hindusów mężczyźni nie gotują — mówi Tapinder Sharma, właściciel restauracji Ganesh. Kiedy u nas rodzi się facet, to najpierw karmi go matka, później siostra. Później szuka się żony, która umie gotować, aby ona go karmiła. Później karmi córka, a następnie wnuczka. Oni jedzą całe życie i nawet nie biorą sami szklanki do ręki, umierając. To jest luksusowe życie — dodaje.

Kiedy otwierałem restauracje, nie umiałem gotować. Wszystkie receptury dawały mi bratowe – wspomina i dodaje, że gotowanie jest jego sposobem na gorsze dni. Trzy lata temu wróciłem do domu, bo byłem w fatalnym stanie psychicznym. Byłem tak zmęczony, że otworzyłem sobie wódeczki i zacząłem gotować. Nie wiem nawet, co gotowałem, cała rodzina cierpiała, bo musiała to jeść i wtedy stało się to moim zwyczajem. Mam zły dzień, to wracam do domu i gotuje.

W 90% Hindusi to wegetarianie, bo jesteśmy bardzo wierzącym narodem. Każdy dom, czy slums ma kaplice w domu. Modlimy się rano i wieczorem, bo boimy się Boga. Jak raz coś z nim ustalimy i tego nie zrobimy, to może nas ukarać. Także są to raczej względy religijne. Rodzice nie jedli mięsa więc i ja nie jadłem. Dlatego jestem wegetarianinem.

Wszyscy goście na premierze w restauracji Ganesh mówili o tym, że były to smaki, z którymi nigdy się nie spotkali i na pewno będą chcieli jeszcze nie raz spróbować takich potraw.

To jest fajna rzecz. Ja się dzielę swoją kulturą. Jedzenie jest też pasją – dodaje Tapinder Sharma.

Ganesh

Kraków

ul.Św. Tomasza 18

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś