Rozrywka

Kraków, Nowa Huta i DNI KULTURY ROMSKIEJ

Tym razem w naszym blogu oprócz stałych punktów takich, jak wizyta w krakowskich apartamentach Beaty Pawłusiewicz i wspaniałej restauracji Ganesh pojawi się zupełnie nowy muzyczny akcent, ponieważ wybraliśmy się aż do Nowej Huty, aby porozmawiać z Zenonem Bołdyzerem — organizatorem Dni Kultury Romskiej.


Tym razem prosto z Łodzi pojechaliśmy do Krakowa spotkać się z Beatą Pawłusiewicz w jej nowo otwartym hostelu, który, jak twierdzi sama właścicielka, jest miejscem magicznym.

Następnie tradycyjnie odwiedziliśmy restaurację Ganesh, gdzie oprócz wspaniałego klimatu i przepysznego jedzenia spotkaliśmy naszego ulubionego kelnera, słynnego już Marcina.

Celem naszego wyjazdu była jednak Nowa Huta, gdzie co roku odbywa się niezwykły festiwal pod nazwą Dni Kultury Romskiej. Udział biorą w nim zespoły romskie nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. W edycji festiwalu z 2016 roku do Nowej Huty przyjechało osiem zespołów z takich krajów jak Słowacja, Węgry i Rumunia.

My przybyliśmy do Nowej Huty na spotkanie z naszym cygańskim przyjacielem Zenonem Bołdyzerem — mówi Sławomir Król, szef i menedżer zespołów Ethnosfera.

Pan Zenon od lat jest prezesem zarządu Towarzystwa Krzewienia Kultury i Tradycji Romskiej Kałe Jakha. We vlogu opowiedział nam o tym, że organizowanie tak świetnego festiwalu, było niezwykle trudne i wymagało wielu lat ciężkiej pracy.

Jednak się udało i myślę, że będzie coraz lepiej. Od 27-lat mamy romski zespół Kałe Jakhna, który nas bardzo wzbogaca, bo jednak od maleńkości cała nasza rodzina funkcjonowała w tych zespołach – powiedział nam pan Zenon.

Ekipa Słodki Live również nie przegapi tak wspaniałego festiwalu i wkrótce pojawi się  relacja z tego wydarzenia. Zapraszamy do subskrybowania kanału Tomasz Słodki Vlog.

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś