Aleksander Nogieć

Aleksander Nogieć: Dzięki tym technikom poradzisz sobie z negatywnymi emocjami!

EFT to cykl programów, w których uczymy się biologii emocjonalnej, czyli w jaki sposób nasza biologia koduje emocje, w jaki sposób one powstają oraz jak techniki EFT mogą wpłynąć na poprawę komfortu naszego życia w aspekcie pracy ze świadomym, oraz podświadomym umysłem. W tej części poznasz elementy EFT, ustawienie, rundy oraz punkty, które odkryli Chińczycy i które są przydatne w pracy z emocjami.

Z poprzednich odcinków  EFT wiemy już, że najważniejsze jest bycie szczerym i konkretnym ze sobą. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest określenie problemu, a następnie jego skali. Trzecim, który omówimy, jest odpowiednie ustawienie.

Ustawienie to pewien schemat, który łączy psychologię z medycyną chińską. EFT jest techniką meridianowa, czyli opiera się na pewnych punktach dotyczących naszego samopoczucia w różnych sytuacjach.

Dlatego skupiając się na problemie, opukujemy dany punkt na naszym ciele np. krawędź dłoni tzw. punkt karate. Podczas tej czynności należy powtarzać pewne stwierdzenie, które budujemy w odpowiedni sposób.

Polega ono na sformułowania zdania:

Mimo że… (tutaj wstawiamy sformułowany problem, który określiliśmy w punkcie pierwszym, przykładowo: czuję stres), to całkowicie kocham, akceptuję i wybaczam to sobie.

Aleksander Nogieć poleca przy formułowaniu takiego zdania użycie słowa kocham, ponieważ to słowo wielokrotnie powtarzane jak mantra, dobrze wpływa na nasze funkcjonowanie i odczuwanie emocji.

Ważne jest, aby nazywać emocje, z którymi chcemy pracować w sposób, który jest nam bliski. Oznacza, to, że jeżeli na co dzień często zdarza nam się używać słów uznanych za niecenzuralne, także powinniśmy sformułować zdanie tymi słowami. Jest to ważne, aby tworzenie ustawienia było procesem jak najbardziej naturalnym.

To zdanie powtarzamy trzykrotnie, ponieważ wtedy nasz umysł najlepiej skupia się na danym problemie. Koncentracja jest niezwykle ważna, aby została uruchomiona działalność elektryczna w danej części naszego mózgu, który odpowiada za problem.

Skupienie powoduje, że prąd znajdujący się między neuronami, który jest używany do myślenia o problemie, wywoła reakcję emocjonalną w naszym ciele, a naszym zadaniem jest właśnie wywołać pewną nadmiarowość, tak aby ten prąd płynął w określonej części mózgu coraz mocniej.

Kolejnym krokiem w pracy z Technikami Wolności Emocjonalnej są tzw. rundy. Zaczynamy pracować z tzw. rundą negatywną. W rozwoju osobistym zwykle bardzo wiele uwagi skupia się na pozytywach np. pozytywnym myśleniu, nastawieniu się na sukces itd.

Natomiast często pomijane jest nasze wnętrze i to, co jest w nim negatywne. Jak przekonuje Aleksander Nogieć jest to duży błąd. W przypadku pozytywnych afirmacji mogą się wydarzyć trzy rzeczy: albo nic się nie zmieni, albo nastąpi zmiana na gorsze lub nastąpi zmiana na lepsze, jednak ten proces według badań nie zdarza się zbyt często.

Dzieje się tak dlatego, że mamy bardzo wiele negatywnych wzorców, które mamy wkodowane w naszej podświadomości. A one nieustannie wpływają na nasze życie.Nie można więc maskować swoich problemów. Należy najpierw je sobie uświadomić, a później konsekwentnie się ich pozbywać.

Powtarzanie rundy negatywnej w trakcie opukiwania nie jest negatywną afirmacją, ponieważ problem i tak istnieje. Można się go pozbyć za pomocą EFT, ponieważ wszystkie negatywne emocje są zaburzeniem w naszym systemie bioelektrycznym.

Rudy w Technikach Wolności emocjonalnej wykonujemy za pomocą stałego zestawu punktów, które mamy symetrycznie rozmieszczone w naszym ciele. Pierwszym punktem, który warto opukiwać, jest środek brwi, następnym punkt na skroni równoległy do położenia oka, kolejnym punkt znajdujący się pod okiem, pod nosem, pod ustami, punkty pod obojczykami, przy linii centralnej, punkt na naszym boku znajdujący się w odległości około ośmiu palców od pachy, czubek głowy i wierzch dłoni.

Początkowo ta technika może wydać się nieco zabawna, jednak jej efekty są zdumiewające. Naszym celem jest wejście w głąb emocji. Trzeba pozwolić sobie poczuć stres i napięcie w naszym ciele. Dokładniejsze informacje na temat omówimy w następnych odcinkach. Zapraszamy także na stronę internetową prowadzącego:

mytfe.pl

 

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś