Podróże

BILET WEEKENDOWY – jak podróżować tanio po Polsce?

Wraz z sezonem wakacyjnym wielu z nas zadaje sobie pytanie — jak tanio podróżować po Polsce? Z pomocą przychodzi nam tzw. bilet weekendowy. Na czym polega to rozwiązanie? O tym w dzisiejszym vlogu opowie Tomasz Słodki.

Bilet weekendowy jest ważny od piątku od godziny 19 do poniedziałku do 6 rano. Są dwa rodzaje biletów weekendowych — bilet weekendowy zwykły dla drugiej klasy, który kosztuje 81 złotych i pozwala nam jeździć pociągami TLK i InterCity.

Natomiast bilet weekendowy MAX na drugą klasę kosztuje 164 zł, no i możemy dodatkowo jeździć jeszcze pociągami ekspresowymi i Pendolino. Niestety, do Pendolino trzeba dopłacić 10 złotych za miejscówkę.

Kiedy już będziemy w pociągu, pamiętajmy o tym, że musimy wypełnić nasz bilet weekendowy. Musimy do niego wpisać nasze imię, nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości — tylko wtedy bilet będzie ważny.

PKP InterCity oferuje wiele biletów m.in. bilety taniomiastowe, które zazwyczaj kosztują około 30-35 złotych, więc wybierając się w podróż z biletem weekendowym, warto sprawdzić, czy nie taniej byłoby nam kupić biletu taniomiastowego. Jeżeli chcemy korzystać z wielu pociągów i przemieszczać się między miastami bilet weekendowy będzie dla nas idealny.

Bilet weekendowy jest świetny dla tych, którzy chcą zobaczyć dużo Polski, w krótkim czasie niewielkim kosztem. Zapraszamy do subskrypcji kanału Tomasz Słodki Vlog.

 

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś