Tomasz Słodki

Babcia, która była na Woodstock!

Po opuszczeniu Krakowa tym razem pojechaliśmy do Praszki — rodzinnej miejscowości Tomasz Słodkiego, gdzie czekała na nas bohaterka tego odcinka — niezwykła babcia Teresa nazywana często babcią od Woodstocku.

Będąc jeszcze w Krakowie, nie mogliśmy nie nawiązać do znęcania nad końmi, które często w pełnym słońcu muszą ciągnąć bardzo ciężkie dorożki. Woźnica, z którą próbowaliśmy porozmawiać, stwierdziła jedynie, że nie jest to dla koni duże obciążenie.

Jednak fakty temu przeczą. W poprzednich latach wielokrotnie zdarzały się w Krakowie wypadki związane z końmi, jak np. ten gdy, spłoszone petardą konie wpadły do ogródka kawiarnianego, raniąc czwórkę gości, w tym jedną osobę poważnie.

Zdarzyło się także zasłabnięcie konia po pracy w 30-stopniowym upale, gdzie na pomoc musiała przybyć straż pożarna. Dorożkarze często bardzo źle traktują swoje zwierzęta, więc zalecamy zastanowić się przed skorzystaniem z ich usług i wspieraniu takiego procederu.

Po wizycie w Krakowie pojechaliśmy do Praszki w województwie opolskim, rodzinnej miejscowości prezesa telewizji Słodki Live, aby odwiedzić babcię Teresę kończącą właśnie 80 lat.

Babcia Tomasza Słodkiego, nazywana jest często babcią z Woodstocku, towarzyszyła mu podczas pierwszego wyjazdu na Przystanek Woodstock. Z tej okazji życzenia złożył jej Jerzy Owsiak:

Wielkie ukłony dla Ciebie dla Twojego hartu ducha, pogody, patrzenia na świat, bo to Ty uczysz ludzi i oni się od Ciebie uczą, jak pozytywnie można przeżywać to, co się dzieje obok nas i pozytywnie korzystać z tego, co świat daje.

Babcia Teresa wspomina swój pobyt na Woodstocku bardzo dobrze:

Tomek bardzo pragnął być obecny na tym Woodstocku, a ponieważ był jeszcze za młody rodzice nie chcieli mu pozwolić, aby pojechał, a nie miał innego opiekuna, aby mu towarzyszył. Więc przemyślałam sprawę i zgodziłam się jechać — mówi babcia Teresa. Mimo początkowych obaw klimat całego wydarzenia bardzo przypadł jej do gustu:

Była tam wspaniała pogodna atmosfera. Wtedy sobie pomyślałam, że gdyby wszędzie było tak jak na przystanku Woodstock, to nie byłoby wojen ani nienawiści, bo ludzie byliby dla siebie bardzo życzliwi.

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś