Compas

Vege Miasto – etyczna i smaczna alternatywa

Coraz więcej ludzi jest świadomych tego, jak traktowane są zwierzęta przeznaczone na ubój. Dlatego Polacy chętnie zmieniają swoje nawyki żywieniowe, rezygnując z jedzenia mięsa. Jednak często nie widzą alternatywy dla mięsnych dań i boją się, że dieta roślinna może być monotonna. Restauracja Vege Miasto udowadnia, że dania wegańskie mogą być naprawdę różnorodne i bogate w smaki.

Vege Miasto powstało z prawdziwej pasji i przekonań właścicieli. Jak mówi Robert Gawryszewski — Prywatnie jesteśmy wegetarianami od ponad 20 lat, więc robimy to z serca. Większość naszej oferty jest wegańska, natomiast mamy też ukłon w stronę osób, które nie czują jeszcze potrzeby radykalnej zmiany sposobu żywienia i stawiają dopiero pierwsze kroki — dodaje.

Do restauracji wegańskich zaglądają już nie tylko weganie. Wielu ludzi zmienia dietę na bardziej roślinną, ponieważ czują się dzięki niej zdrowsi. Powoli upada mit o tym, że aby być zdrowym, w diecie potrzebne jest mięso.

Celem Vege Miasta jest to, aby ludzie mogli spróbować wegetariańskich i wegańskich potraw, które są smaczne, atrakcyjne i być może zmienić nawyki żywieniowe — przekonuje właściciel lokalu.

Dzięki takim miejscom jak Vege Miasto, Warszawa została zauważona przez obrońców praw zwierząt i zwolenników diety wegetariańskiej na całym świecie. Amerykański portal HappyCow umieścił stolicę na trzecim miejscu rankingu miast z największą ilością restauracji wegetariańskich. Zupełnie nieoczekiwanie, Warszawa stała się jednym z najprzyjaźniejszych weganom miejsc na Ziemi — napisano w uzasadnieniu rankingu.

Konsumenci, coraz chętniej eksperymentują z wegetarianizmem, weganizmem czy fleksitarianizmem (stopniowym ograniczaniem jedzenia mięsa). Coraz więcej ludzi nie chce zabijać zwierząt i przyczyniać się do warunków, w jakich są hodowane, jednak często boją się, że dieta wegetariańska lub wegańska jest sporym ograniczeniem, przez co będą skazani na niesmaczne dania.

Vege Miasto pokazuje, że można tworzyć niepowtarzalne dania bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego i wybrać zdrowszy i bardziej etyczny sposób żywienia.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś