Belgia

Bruksela — miasto płynące czekoladą

Belgia to obok Szwajcarii najlepszy producent czekolady na świecie. Najlepsze wyroby można znaleźć oczywiście w Brukseli, gdzie na każdym kroku spotkamy hostessy częstujące czekoladkami. Bruksela może być więc prawdziwym rajem dla amatorów słodyczy wysokiej jakości.

Belgia jest producentem czekolady już od trzech wieków. Obok Szwajcarii to właśnie ten kraj może poszczycić się najlepszymi mistrzami cukiernictwa na świecie. Czekolada pochodząca z Brukseli wyrabiana jest ręcznie z wysokiej jakości składników. Jej smak jest tak dobry, że przez wielu uważana jest za najsmaczniejszą czekoladę świata.

Co ciekawe to właśnie z Belgii pochodzą pierwsze praliny. Wynalazł je w 1912 roku Jean Neuhaus. Dziadek Jeana posiadał w Brukseli firmę farmaceutyczną, w której produkował leki pokryte warstwą czekolady. Jego wnuk Neuhaus II postanowił zamienić substancję leczniczą na słodkie nadzienie i w ten sposób powstała pierwsza pralina.

Sklep założony przez wynalazcę działa do dziś i obsługuje nawet belgijski dwór królewski. Jednak wybór producentów czekolady jest ogromny, bo w Belgii jest ich ponad dwa tysiące.

Sklepy w Brukseli kuszą przepięknymi wystawami, na których królują czekoladowe dzieła sztuki. Najwięcej sklepów z wyrobami czekoladowymi znajduje się niedaleko Wielkiego Placu. Wiele z nich oferuje darmową degustację, aby klient zdecydował, który rodzaj najbardziej mu smakuje. Ceny są bardzo różne od 10 euro centów za czekoladkę aż do ponad 1 euro za prawdziwą pralinę.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś