Compas

Centrum Nauki Kopernik – nauka poprzez doświadczenia

Centrum Nauki Kopernik powstało w listopadzie 2010 roku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Można w nim znaleźć sześć wystaw interaktywnych, mieszczących 450 eksponatów, które umożliwiają samodzielne eksperymenty i doświadczenia. To miejsce pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna.

Interaktywne Centrum Nauki Kopernik powstało po to, aby zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, które mają w zamyśle działać na różne zmysły. Dlatego w asortymencie placówki znajdują się eksponaty, które angażują odwiedzających fizycznie, a także percepcyjne.

Jak mówi Katarzyna Nowicka — dzięki doświadczeniom możemy łatwiej zrozumieć pewne prawa rządzące naszą rzeczywistością.

Oprócz wystaw w Centrum Nauki Kopernik znajduje się planetarium, które jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Dzięki niemu można organizować pokazy na żywo, a także wyświetlać filmy. Seanse poruszają różnorodne tematy popularnonaukowe – astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne.

W Centrum znajdziemy nie tylko wystawy poświęcone prawom fizyki, czy astronomii, ale także historii (m.in. możemy posłuchać archiwalnych nagrań Polskiego Radia), religioznawstwa, matematyki, chemii czy biologii.

W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ misją Centrum Nauki Kopernik jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś