Belgia

Jak wygląda komunikacja miejska w Brukseli?

Stolica Belgii słynie z miejsc, które warto odwiedzić. Jak najlepiej przemieszczać się między atrakcyjnymi punktami miasta? W tym pomoże nam innowacyjna komunikacja miejska lub niezwykle modne wypożyczalnie rowerów.

Bruksela znana jest z bardzo rozwiniętej komunikacji miejskiej. Co ciekawe, pomiędzy komunikacją miejską a podmiejską nie ma istotniejszych różnic, ponieważ obie działają bardzo sprawnie.

Odwiedzając stolicę Unii Europejskiej w weekend, warto zaopatrzyć się w trzydniowy bilet miejski. Dzięki niemu możemy poruszać się po mieście wszystkimi środkami komunikacji za jedyne 10 euro.

Można także zaopatrzyć się w bilet jednodniowy, tygodniowy lub miesięczny. Jednak należy pamiętać, że Bruksela jest dość małym miastem, dlatego warto poruszać się po niej pieszo lub wypożyczyć rower w cenie 2 euro za godzinę, który możemy zostawić w dowolnym miejscu na terenie miasta.

Taki sposób podróżowania jest nie tylko o wiele bardziej ekologiczny i zdrowszy od samochodu, ale także dużo wygodniejszy. Ponadto dzięki jednośladom możemy, przemieszczając się po stolicy Belgii, dokładnie obejrzeć Wielki Plac, Park Brukselski, czy inne wyjątkowe miejsca, z których słynie Bruksela.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś