Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Recenzja smartfona Blaupunkt SL02

Blaupunkt to niegdyś znana niemiecka firma, która w naszym kraju słynęła z produktów bardzo wysokiej jakości. Jak zatem dziś sprawdzi się smartfon stworzony pod jej logiem? To sprawdzi dla Państwa Zbigniew Urbański.

Blaupunkt to uznana marka z tradycjami znana z niezwykłej precyzji i jakości wykonania. Posiadanie np. radia samochodowego produkcji tej firmy było w sferze marzeń wielu z nas. Dziś legendarna marka powraca ze smartfonem Blaupunkt SL02.

Jeżeli chodzi o wygląd telefonu, nie można mu nic zarzucić. Wykonanie jest bardzo solidne, niestety w Polsce można kupić ten model tylko w jednym, złotym odcieniu. Smartfon posiada wejście na dwie karty SIM, jest także możliwość zainstalowania dodatkowej pamięci.

Ciekawostką jest to, że wejście microUSB znajduje się w górnej części telefonu, co jest przeciwieństwem tego, do czego zwykle jesteśmy przyzwyczajeni w smartfonach.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to wyświetlacz telefonu posiada przekątną o wartości 5 cali i nie jest to niestety jakość full HD. Pamięć HDRAM wynosi 1GB, a Flash 8GB. Aparat główny ma 8MPx, a przedni 5MPx. Smartfon działa w systemie Android 7.0.

Niestety Blaupunkt SL02 nie może poszczycić się także zbyt dużą wydajnością. Jeżeli chodzi o zdjęcia, w dobrym świetle nie są one najgorsze, ale także nierewelacyjne. Ich krawędzie są postrzępione i niewyraźne. Zdjęcia wykonywane na zewnątrz są dość niewyraźne, rozmyte, a także brak w nich wyraźnych szczegółów.

Podsumowując, do zalet telefonu można zaliczyć to, że jest on dobrze wykonany, system jest w miarę dobry, posiada wejście na dwie karty SIM, oraz zdjęcia wykonywane w dobrym świetle nie są najgorszej jakości.

Co do wad z pewnością są nimi słaba wydajność, kiepskie wyposażenie, niska rozdzielczość ekranu, brak NFC i LTE, wolny autofocus oraz słaba bateria.

Z całą pewnością jest Blaupunkt to telefon budżetowy. Kosztuje około 400 złotych, jednak w tej cenie można znaleźć dużo lepsze smartfony. Na pewno to urządzenie nie spełni oczekiwań amatorów gier i miłośników nowinek technicznych.

Recenzję smartfona przeprowadził dla Państwa Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś