Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Huawei P20 Pro może być najlepszym smartfonem w 2018 roku

Huawei P20 Pro to najprawdopodobniej najlepszy smartfon 2018 roku. Czym zasłużył sobie na takie stwierdzenie? O tym opowie dziennikarz Zbigniew Urbański, który specjalnie dla widzów Słodki Live, przetestował tp urządzenie.

Pierwsze co możemy zauważyć w nowym modelu Huawei P20 Pro, to jego bardzo dobre wykonanie i atrakcyjna stylistyka ze szkła i metalu. Przekątna ekranu wynosi 6,1 cala, a jakość obrazu zachowuje bardzo wysoki poziom zarówno pod względem kontrastu, szczegółowości, jak i kątów widzenia.

Czytnik linii papilarnych znajduje się pod wyświetlaczem, ponadto może też służyć jako nawigowanie telefonu. Na wyróżnienie zasługuje jego szybkość działania i sprawność, ponieważ czytnik nie zacina się, ani nie spowalnia pracy urządzenia.

Gdy spojrzymy na wydajność telefonu, jest ona co prawda niższa niż u innych flagowców, jednak to wcale oznacza, że urządzenie działa wolniej, ponieważ jego działanie jest naprawdę bardzo płynne i nie ma z nim żadnych problemów.

Huawei P20 Pro niestety nie ma możliwości zainstalowania dodatkowej pamięci, przez co może  szybko zabraknąć nam pamięci, zwłaszcza przy nagrywaniu filmów w najwyższej jakości. Natomiast posiada miejsce na dwie karty SIM, a także oferuje 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB szybkiej pamięci masowej.

Na szczególną uwagę zasługują aparaty fotograficzne, ponieważ w tym modelu zainstalowano, aż trzy aparaty tylne. Jakość zdjęć jest bardzo wysoka, doskonale widoczne są detale, bardzo dobre  jest także odwzorowanie kolorów i ostrość . Zwłaszcza zdjęcia robione nocą znacznie przewyższają jakością te robione przez inne smartfony nawet przez iPhone‘a X. Zoom, nawet 10-krotny, pozostawia zdjęcia bardzo wyraźne i bez szumów.

Podsumowując, telefon jest wart polecenia. Posiada szybki system Android 8.1, jasny i szczegółowy wyświetlacz AMOLED oraz cienkie ramki, które nadają urządzeniu estetycznego wyglądu. Ponadto smartfon jest wodoszczelny, ma miejsce na dwie karty SIM, bardzo dobrą jakość zarówno aparatu głównego, jak i przedniego, szybki czytnik linii papilarnych, dobrą jakość głośników oraz szybką ładowarkę.

Minusów jest niewiele, jednak należy wspomnieć o tym, że Huawei P20 Pro nie ma klasycznego wejścia słuchawkowego, przez co musimy skorzystać z przejściówki oraz brak miejsca na kartę microSD. Ponadto telefon nie ma jeszcze dobrze opracowanego systemu odblokowywania telefonu twarzą, ponieważ można go odblokować…za pomocą zdjęcia właściciela.

Test smartfona przeprowadził dla Państwa Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś