Beata Pawłusiewicz

Beata Pawłusiewicz (Apartament Krakowski, RE/MAX): Oferujemy kompleksową i profesjonalną obsługę sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania jest niejednokrotnie żmudnym i trudnym zajęciem. Na promocję, kontakt z potencjalnymi klientami i pokazywanie mieszkania trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, a i tak nie mamy pewności, czy nieruchomość uda się szybko sprzedać.

Na szczęście możemy skorzystać z profesjonalnej agencji — o tym, jak ona działa opowie nam Beata Pawłusiewicz z międzynarodowej agencji nieruchomości RE/MAX.

Tomasz Słodki: Dziś w programie nasza stała bywalczyni, uwielbiana przeze mnie kobieta z Krakowa Beata Pawłusiewicz, witam Cię serdecznie.

Beata Pawłusiewicz: Dziękuję Ci, jak słodko!

T.S: Najbardziej mi miło, kiedy przyjeżdżasz i zaskakujesz mnie różnymi rzeczami. Dzisiaj widzę barwy Jamajki na paznokciach, bo oboje bardzo lubimy reggae. W programie też będziemy rozmawiali o międzynarodowych sprawach, co prawda nie o muzyce, ale o tym, że nawiązałaś współpracę z międzynarodową agencją nieruchomości RE/MAX.

B.P: Dokładnie tak. W styczniu podjęłam decyzję, że podejmę z nimi współpracę, ponieważ jest to agencja, którą od dłuższego czasu obserwuję i podziwiam. Zwłaszcza że mam w niej bardzo dobrą znajomą, która dosyć długo tam pracuje i odnosi sukcesy.

Patrząc na nią, postanowiłam, że ja też mogę zrobić coś fajnego dla moich klientów i dla siebie. Pracując od dłuższego czasu w branży nieruchomości i skupiając się na najmach i wynajmach, brakowało mi pewnego elementu. Przychodzili do mnie ludzie i mówili: Beata, mam takie mieszkanie, do kupienia, pomóż mi to ocenić — pomagałam, ale czasami nie wiedziałam jak to zrobić.

Więc chciałam rozszerzyć ofertę i działać kompleksowo tzn. poszukać mieszkania na wynajem, potem pomóc je urządzić i nim zarządzać. Więc tak od słowa do czynu, poszłam do RE/MAX-u, podjęłam współpracę i zostałam ich agentem. Drugą usługą, którą uwielbiają moi klienci, jest pomoc w sprzedaży nieruchomości w Krakowie…

T.S: Czyli może się do Ciebie zgłosić ktoś, kto ma nieruchomość, albo chce kupić mieszkanie?

B.P: Tak albo gdy ktoś chce kupić mieszkanie, albo je sprzedać.

T.S: Patrzę na zdjęcia pięknych apartamentów, które wynajmujesz…bo warto przypomnieć, że na co dzień wynajmujesz mieszkania w Krakowie. Więc jeśli chcieliby Państwo spędzić weekend w Krakowie, to właśnie w takich pięknych wnętrzach można to zrobić.

Ale przechodząc do Twojego nowego biznesu, którym jest pomoc w sprzedaży i kupnie mieszkań, powiedz, jak możemy zarobić na swoim mieszkaniu przy Twojej pomocy?

B.P: Najlepiej posiadać drugie mieszkanie, a nie zarabiać na tym, w którym się mieszka. Chyba że mamy inne plany np. chcemy wyjechać za granicę. Taką nieruchomość możemy chcieć sprzedać lub wynająć.

Jeżeli chcemy sprzedać, to zapraszam do agencji RE/MAX podejmiemy współpracę, ustalimy warunki brzegowe, czyli to za ile chcemy to mieszkanie sprzedać, kiedy chcemy to zrobić, ustalimy plan marketingowy itd.

My oferujemy całą kompleksową obsługę sprzedaży mieszkania, więc właściciela tak naprawdę nic nie obchodzi, oprócz tego, że decyduje się na współpracę z nami, powierzając nam cały ten proces — czyli reklamy na portalach, czy networkingowe, bo współpracujemy z większością agencji networkingowych w Krakowie, mamy też kontakty międzynarodowe z agencjami w 170 krajach świata, no i pomagamy znaleźć nabywcę takiego mieszkania.

T.S: Czyli tak naprawdę wszystkim zajmujesz się Ty i klient nie musi specjalnie angażować się w ten sposób, jedynie dostarcza to, co jest na początku potrzebne?

B.P: Tak, klient musi dostarczyć mi dowód na to, że jest właścicielem mieszkania, a ja zajmuje się całym procesem marketingowym i wyszukiwaniem kupca, po czym angażuję się w samą finalizację umowy sprzedaży, czyli wizyty u notariusza, sprawdzanie dokumentacji i wszystko inne.

T.S: Więc formalności także są po Twojej stronie?

B.P: Dokładnie tak i nie pracuję sama. Mamy zespół, w którym jedna osoba jest geodetą, druga rzeczoznawcą majątkowym, mamy także osoby zajmujące się negocjacjami i sprzedażą, więc oferujemy cały zakres wiedzy merytorycznej. Mamy także notariuszkę współpracującą z nami, prawniczkę i specjalistę od podatków. Więc jest to kompleksowa obsługa procesu sprzedaży lub zakupu.

T.S: Dlaczego warto skorzystać z Twojej pomocy, a nie samemu szukać kupca na swoje mieszkanie?

B.P: Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo czasochłonne. Możemy po prostu nie mieć czasu odbierać tysiąca telefonów od innych agencji, czy potencjalnie zainteresowanych.

Możemy mieć tysiące tzw. oglądaczy, gdzie każdorazowo musimy pojechać z taką osobą do mieszkania i jej je pokazać, umówić się z nią, a często jest tak, że ktoś umówi się i nie przyjdzie, albo negocjuje cenę. Więc my chronimy właściciela przed niekorzystnymi negocjacjami, które spowodują, że właściciel pod wpływem emocji sprzeda coś poniżej ceny rynkowej.

My trzymamy się ustaleń, nie kierują nami emocje, bo jesteśmy profesjonalni i stoimy jakby z boku, a ktoś, komu zależy na sprzedaży mieszkania, być może podjąłby złą decyzję.

T.S: A jeżeli chcemy szybko sprzedać mieszkanie, da się znaleźć w krótkim czasie klienta na nie?

B.P: Tak, jeżeli chcemy sprzedać szybko mieszkanie, ważne jest, aby zrobić mega profesjonalne zdjęcia i naprawdę dobrą kampanię promocyjną. My często organizujemy tzw. domy otwarte. To nowość w Polsce i mało wykorzystywane narzędzie marketingowe w sprzedaży nieruchomości.

A jest to bardzo popularne w Australii i Stanach Zjednoczonych i działa też w Krakowie. W sobotę, zamiast pojechać do IKEI, można pojechać do domów otwartych, które organizuje RE/MAX. Wtedy możemy zrobić grilla w takim domu przeznaczonym do sprzedaży, czy organizujemy catering w mieszkaniach.

T.S: I może przyjść sto osób?

B.P: Jeśli chce przyjść sto osób, to zapraszamy, ale najczęściej jest to kilkunastu oglądających, chyba że nieruchomość jest bardziej popularna, wtedy organizujemy piknik i coś w rodzaju Open Day.

T.S: A taki piknik, może obejmować kilkanaście nieruchomości, między którymi chodzą zainteresowane osoby?

B.P: Może tak być, bo współpracujemy z innymi agencjami i można zrobić wtedy takie tournée po nieruchomościach. Tu grill, tu jakaś kawka, rozmowa z agentką, możesz przywieźć dzieci, pooglądać i sprawdzić jak czujesz się w takim mieszkaniu.

T.S: Bardzo dziękuję za rozmowę. We wszystkich kwestiach związanych z nieruchomościami odsyłam na pawlusiewicz.pl.

foto: Oskar Kujawa

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś