Anna Gucwa

Anna Gucwa (MG Training): Aplikacje mobilne to nowoczesny sposób na przekazywanie wiedzy w organizacjach

W obliczu zmian pokoleniowych, jak i również popularności nowoczesnych technologii warto pomyśleć i rozwiązaniach, które wspierają procesy rozwojowe, a także były interesujące dla odbiorców. Jednym ze sposobów na zdobywanie może być zastosowanie aplikacji mobilnych, o których opowie twórczyni aplikacji Menedżer Pro — Anna Gucwa.

Współczesne organizacje korzystają z procesów rozwojowych. Po ich zakończeniu niejednokrotnie spotykają się z pewnym problemem, gdyż wiedza, która jest wdrażana podczas szkoleń, często nie jest stosowana w rzeczywistości – mówi Anna Gucwa. Problemem są również ograniczenia budżetowe, które sprawiają, że nie wszystkie organizacje mają możliwość korzystania ze szkoleń.

W odpowiedzi na takie sytuacje powstały różnego rodzaju aplikacje mobilne, które mogą stać się bazą wiedzy i służyć, kilku celom. Między innymi mogą zawierać najważniejsze dla organizacji informacje, promować konkretne postawy poprzez wiedzę przekazywaną przez aplikację lub służyć jako przygotowanie przed szkoleniami, dzięki czemu staną się one bardziej efektywne.

Główną zaletą aplikacji mobilnych jest to, że pozwalają na utrwalanie wiedzy w każdym miejscu i w każdym czasie. Jak mówi Anna Gucwa, autorka aplikacji dla menedżerów Menedżer Pro, jej ostatni projekt powstał z potrzeby niesienia wsparcia i pomocy dla młodych menedżerów, aby odnaleźli się w nowej roli. Bardzo wielu menedżerów, którzy do tej pory byli tej pory byli kolegami dla swoich pracowników, nagle stają się ich liderami i organizacje poszukują rozwiązania, które pozwolą im lepiej pełnić tę funkcję.

Menedżer Pro to pigułka wiedzy, która zawiera metody rozwiązywania trudnych sytuacji.

Trudnością w samodzielnym szkoleniu się jest to, że wiedza w Internecie jest bardzo rozproszona i nie mamy pewności co do jej wiarygodności, a korzystanie z literatury jest bardzo czasochłonne.

Dlatego aplikacja Menedżer Pro zawiera 20 zagadnień związanych z typowymi zadaniami menedżerskimi i tym jak delegować, udzielać informacji zwrotnej, przekazywać trudne decyzje itd.

Bardzo dużym ułatwieniem dla menedżerów są zawarte w niej schematy postępowania, które krok po kroku pokazują jak poradzić sobie z danym problemem. Aplikacja zawiera także algorytmy trudnych rozmów, czy wydawania decyzji. Jest też możliwość odsłuchiwania lub obejrzenia krótkich materiałów wideo, które pozwalają na zapoznanie się z określonym zagadnieniem.

W aplikacji Menedżer Pro zawarta jest także sekcja Dowiedz się więcej, w której zawarta jest możliwość, zapoznania się z literaturą dedykowaną konkretnemu zagadnieniu. Jest to niezwykle wygodny sposób podnoszenia kompetencji i korzystania z wiedzy, ułatwiający pracę menedżera, zwłaszcza w jej początkowej fazie.

Anna Gucwa to właścicielka firmy MG Training twórczyni pierwszej w Polsce aplikacji dla menedżerów Menedżer Pro. Jest cenioną trenerką i coacherką z ogromnym doświadczeniem. Od wielu lat  pasjonuje ją coaching, stale pomaga menedżerom doskonalić kompetencje kierownicze. W pracy wykorzystuje najnowocześniejsze formy szkoleniowe jakimi są gry szkoleniowe.

foto: Oskar Kujawa

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś