Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Sony Xperia XZ2 – porównanie jakości zdjęć z iPhone X

Sony Xperia XZ2 to najnowsza propozycja od firmy Sony. Jak nowa wersja, tego znanego smartfonu wypadnie w porównaniu z iPhonem X? To przetestował dla Państwa Zbigniew Urbański.

Sony Xperia XZ2 wyposażony został w nowy opływowy kształt. Jest to ciekawy efekt wizualny, telefon dobrze trzyma leży w dłoni, ale niestety sama obudowa jest bardzo śliska. Ponadto czytnik linii papilarnych umieszczony został niemalże pośrodku tylnej obudowy, co może być dla nas pewnym utrudnieniem.

Wyposażenie to najwyższa półka wśród smartfonów. Telefon posiada pamięć RAM 4GB oraz GB pamięci wewnętrznej, a także 5,7-calowy wyświetlacz. Aparat został wyposażony w system Motion Eye, można nagrywać filmy w trybie Super slow motion, 960 kl./s, w jakości full HD. Nowy model Sony Xperia ma także niesamowitą wydajność.

Na wyróżnienie zasługuje to, że telefon jest wodoszczelny, posiada wyświetlacz bardzo dobrej jakości, a także fizyczny przycisk migawki.

Jeżeli chodzi o aparat fotograficzny, na tylnej obudowie znajduje się jeden obiektyw przez co nie możemy skorzystać z trybu portretowego. Co prawda w telefonie zamieszczona jest aplikacja służąca do rozmycia tła, ale efekty jej działania są na bardzo niskim poziomie. Jakość wykonywanych zdjęć jest naprawdę zadowalająca, niezależnie od warunków oświetleniowych w dzień. Niestety zdjęcia wykonywane nocą nie są już tak rewelacyjne, ponieważ można zauważyć pewne rozmycia.

Zdjęcia wykonywane za pomocą smartfona Sony Xperia, a modelu iPhone X delikatnie różnią się od siebie – iPhone wierniej oddaje kolory fotografowanych obiektów, natomiast nie ma to wielkiego wpływu na końcową jakość obrazów.

Jeżeli chodzi o wspomniany wcześniej tryb nagrywania filmów Super slow motion, rzeczywiście w smartfonie Sony Xperia XZ2, można to zrobić w jakości full HD. Niestety możemy nagrać wyłącznie filmy bardzo krótkie, nawet w porównaniu do starszych modeli, co sprawia, że jest to funkcja dość niepraktyczna. Za pomocą tego telefonu można nagrać też film 4K HDR. Niestety odnosi się wrażenie, że jest to gorsza jakość niż w trybie full HD.

Ciekawostką jest to, że urządzenie zostało wyposażone w dwa głośniki. Podczas grania lub oglądania filmów, włącza się specjalny system dynamicznej wibracji, która dostosowuje się do rytmu i głośności muzyki. Jest to przydatne w grach, natomiast może być rozpraszające podczas oglądania filmów.

Podsumowując, zaletami tego modelu są: bardzo dobry dźwięk, ogromna wydajność, trwała bateria, wyświetlacz bardzo dobrej jakości, wodoodporność, świetny aparat przedni, ciekawy design oraz dodatkowe funkcje takie, jak możliwość nagrywania filmów w 4K HDR, 960 klatek w full HD, a także fizyczny spust migawki.

Do wad można zaliczyć dziwne umiejscowienie czytnika linii papilarnych, śliską obudowę, słabą jakość 4K HDR, za duże ramki, brak trybu portretowego, gorszą jakość zdjęć wykonanych w nocy oraz śliską obudowę. Smartfon kosztuje około 3200 złotych.

Recenzję telefonu przygotował dla Państwa Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś