Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Test HP Sprocket, czyli miniaturowej drukarki do smartfonów

Sprocket firmy HP, to miniaturowa drukarka do zdjęć robionych…smartfonem. Do czego może przydać się taki gadżet i jakiej jakości zdjęcia wykonuje? To przetestuje dla Państwa Zbigniew Urbański.

Miniaturowa drukarka znanej marki HP, którą testuje Zbigniew Urbański, jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. W środku urządzenie zawiera papier do drukowania, natomiast łączy się z naszym telefonem za pomocą Bluetooth.

Z pewnością na plus można zaliczyć to, że obsługa mini drukarki jest niezwykle prosta. Jedno ładowanie wystarcza na wydruk 20 zdjęć, co jest dość dobrym wynikiem.

Do tego, aby drukarka działała, potrzebna jest specjalna aplikacja, którą instalujemy w swoim telefonie. Aplikacja zawiera tryb edycji, w którym możemy dodać do zdjęcia różnego rodzaju naklejki bądź napisy i oczywiście zmieniać ustawienia światła, koloru itp.

Dużą zaletą urządzenia jest to, że pracuje bardzo cicho, a ponadto drukuje zdjęcia w bardzo dobrej jakości. Możemy też od razu wziąć je do ręki bez obawy zabrudzenia się farbą. Format drukowanych przez HP fotografii to 7×5,5 cm.

Co ciekawe powstałe zdjęcia są jednocześnie naklejkami, które po zdjęciu tylnej osłony, możemy nakleić w dowolnie wybrane przez nas miejsce. W porównaniu do znanego aparatu Fuji Instax Mini zdjęcia są w dużo lepszej jakości i nie musimy czekać na ich wywołanie, a także papier do wydrukowania fotografii jest dużo tańszy.

Komu można polecić mini drukarkę Sprocket? Na pewno tym, którzy lubią przerabiać i bawić się zdjęciami, oraz osobom, które lubią kolekcjonować papierowe fotografie w swoich albumach. Koszt urządzenia to 499 zł.

Mini drukarkę firmy HP przetestował dla Państwa Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś