Doradztwo

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Wielki test Umidigi S2

Ostatnio na rynku technologicznym pojawiło się wiele mało znanych firm, które w swoich ofertach posiadają smartfony. Jedną z nich jest chińska marka Umidigi, której telefon S2 przetestuje dla Państwa Zbigniew Urbański.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to fakt, że wygląd modelu Umidigi S2 jest bardzo mocno inspirowany Samsungiem GS9 + Natomiast specyfikacja telefonu przedstawia się całkiem obiecująco. 6-calowy wyświetlacz, z proporcjami 18:9, ośmiordzeniowy procesor, 4GB operacyjnej pamięci RAM, 64 GB pamięci FLASH na dane, oraz czytnik kart MICROSD o pojemności do 256 GB. Takie wyposażenie jest dość bogate zwłaszcza jak na telefon w przedziale cenowym do tysiąca złotych.

Aparat przedni również wystarczająco sprawdza się jak na urządzenie, ze średniej półki cenowej. Podobnie, jak dwa główne aparaty, które wykonują dobrej jakości zdjęcia zwłaszcza przy korzystnych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia wykonane w nocy nie są tak wyraźne, występują szumy i rozmyte obiekty świetlne.

To na co szczególnie warto zwrócić uwagę na bardzo wytrzymała bateria. Jednak co ważne telefon nie został wyposażony w gniazdo słuchawkowe, natomiast do zestawu została dołączona przejściówka, dzięki której można podłączyć słuchawki przewodowo.

Niestety największą wadą smartfonu Umidigi S2 jest jego oprogramowanie. Zainstalowany system to Android w wersji 6.0.1. Problemem chińskich telefonów jest też fakt, że przed połączeniem się z Internetem, przeglądarka internetowa żąda od nas dostępu do swoich plików oraz nagrywania i robienia zdjęć. Po odmowie aplikacja wyłącza się, więc warto skorzystać z innej przeglądarki niż ta pierwotnie zainstalowana w telefonie.

Podsumowując do zalet telefonu Umidigi S2 można zaliczyć bardzo wytrzymałą baterię, cenę oraz parametry. Największą wadą jest system, a także jakość zdjęć wykonanych przy złych warunkach oświetleniowych.

Smartfon Umidigi S2 testował Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś