Firma Zitolo

Zitolo: Senna Elegancja

W tym odcinku mamy przyjemność gościć Natalię Zhang z Sui Design, Karolinę Jędrasiak właścicielkę marki Miapka Design i artystkę Adrianę Laubę. Eleganckie, przemyślane i niezwykle urzekające prace zaprezentowane w naszym programie są oczywiście dostępne na naszej odświeżonej i słonecznej platformie ZITOLO.COM

Polska marka, jednak z orientalnym designem. Sui Design to ręcznie szyte torebki wizytowe. Oryginalne rękodzieło tworzone z niezwykłą dbałością zgodnie z zasadami wieloletniej tradycji.

Torebki wykonywane są z najlepszych materiałów takich jak naturalny jedwab, adamaszek, czy aksamit.

Wojciech Gomulski: Witam w studiu Natalię Zhang, twórczyni wyjątkowych torebek, które cechuje wysmakowany gust i elegancja. Na wstępie chciałbym zapytać, jak długo powstaje taka torebka?

Natalia Zhang: Te torebki zaczęły występować w Polsce od roku, więc są zupełnie nowe na rynku europejskim. Stworzenie jednej torebki zwykle zajmuje trzy godziny, ale to zależy od uchwytów i kształtów. Jednak dziewczyny w mojej pracowni robią to szybciej, bo mają większe doświadczenie w ich tworzeniu.

W.G: Z jakich materiałów korzystasz?

N.Z: Teraz, głównie korzystam z adamaszku i aksamitu. Właśnie tę torebkę, którą tu widzimy, wykonano z wełny i jest to dla nas nowość. Na co dzień korzystamy raczej z jedwabiu naturalnego i jedwabiu sztucznego. Pierwszy adamaszek wyprodukowano w Chinach, bardzo dawno temu, prawie dwieście lat przed naszą erą, a w Europie zaczęto go produkować w XII wieku.

W.G: Pracujesz zarówno w Polsce, jak i w swojej pracowni w Chinach?

N.Z: W zasadzie jestem już w Polsce dziewięć lat, więc głównie to moja wspólniczka jest odpowiedzialna za pracownię w Chinach. Głównie jest tak, że ja pracuję w Polsce, a ona w Chinach.

W.G: Rozumiem, że tak się podzieliliście?

N.Z: Tak, bo ja muszę pracować w Europie. Głównie zajmuję się promocją torebek.

W.G: Czyli główne plany na przyszłość to nowe produkty i promocja?

N.Z: Tak.

W.G: Bardzo się cieszę, że pojawiłaś się na ZITOLO z tymi pięknymi torebkami, które można nabyć na naszej platformie. Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę.

zitolo.com/pl/SUI

Miapka Design ma patent na szczęśliwe dzieciństwo. To autorska marka tworzona z pasją, której flagowym produktem są kurteczki dla dzieci. Marka tworzona z pasją przez mamę, którą zainspirowało własne dziecko.

Dzięki zastosowaniu specjalnego elementu krocznego kurteczka zawsze pozostaje na swoim miejscu. Kurteczki od Miapki, to doskonałe rozwiązanie dla każdego maluszka już od narodzin.

Wojciech Gomulski: Miapka Design to bardzo kolorowe, przemyślane ubranka dla dzieci, ale nie tylko. Jest ze mną Karolina Jędrasiak twórczyni tej marki. Chciałbym zapytać przede wszystkim o tę kurteczkę z krokiem.

To Twój autorski, opatentowany pomysł, który jest bardzo funkcjonalny i przydatny. Mogłabyś nam troszkę więcej o tym opowiedzieć?

Karolina Jędrasiak: Kurtki z patentem to takie moje autorskie rozwiązanie, bardzo proste, bo jak się często mówi — diabeł tkwi w szczegółach. Ten szczegół robi ogromną różnicę zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Jest w nich wszyty taki element, który niektórzy nazywają pampersem albo bodziakiem, dzięki czemu kurtka jest zawsze na właściwym miejscu i przykrywa plecki dziecka.

Nie mamy tego ryzyka, że dziecko się schyli i plecki będą na wierzchu, przez co może się przeziębić. A więc jest to bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie, które rozwiązało podstawowy problem wszystkich kurtek, które są dostępne na rynku.

W.G: Masz dużo certyfikatów, które są bardzo istotne, więc właściwie na jakich materiałach pracujesz?

K.J: Tak, jeśli chodzi o dzieci, jest to właściwie podstawa. Ja pracuje z materiałami od polskich producentów, Przede wszystkim jest to bawełna, która ma certyfikaty świadczące o tym, że jest ona bezpieczna dla dziecka. Łącze te materiały także z innymi, bo zależy mi na tym, aby funkcjonalność kurtki była jak najlepsza, a parametry były wyśrubowane.

Stąd właśnie w nowościach, które wprowadziłam od jesieni, pojawiła się wodoodporna, oddychająca kurtka, która jest również wiatroszczelna i połączyłam to z bawełnianą podszewką, aby dziecko miało kontakt z naturalnym materiałem.

W.G: Czyli nie tylko przemyślane, ale także estetyczne. Jaka jest historia nazwy Miapka Design?

K.J: Miapka po prostu w języku dzieci oznacza Małpkę. Pomysł przyszedł mi do głowy w momencie, kiedy szukałam nazwy dla kurtki, która sprawdza się właściwie w każdej pozycji i okolicznościach przyrody. Tak samo, jak małpy sobie skaczą i w każdej pozycji jest im wygodnie, tak samo w tych kurtkach, dzieciom zawsze jest przyjemnie.

A ponieważ małpka ma w języku polskim różne dziwne konotacje, stwierdziłam, że muszę poszukać czegoś innego. Wtedy pomyślałam o moim siostrzeńcu, który ma jak miał dwa latka mówił właśnie na małpkę miapka. Więc pomysł się sprawdził i Miapka bardzo fajnie funkcjonuje. To logo małpki Miapki przewija się wszędzie, łącznie z podszewką w kurteczkach.

W.G: Bardzo dziękuję za rozmowę i zapraszam na ZITOLO.

zitolo.com/pl/Miapka_Design

Adriana Laube jest połączona ze środowiskiem artystycznym już od wielu lat. W swoich pracach pokazuje głębie stanów emocjonalnych człowieka.

Jak sama mówi, inspiruje ją otaczający wszechświat. Oprócz farb tworzy także za pomocą ołówka i pióra. Maluje na płótnie, papierze, a także na drewnie. Jej prace wystawiono w Polsce, Niemczech, Czechach, a także Wielkiej Brytanii.

Wojciech Gomulski: Te bardzo poetyckie i eleganckie prace są autorstwa Adriany Laube, która jest dziś moim gościem. Chciałbym zapytać o Twoje techniki. Widziałem głównie malarstwo, ale także rysunek i tworzenie na drewnie. Jaki jest wspólny mianownik tych wszystkich Twoich prac? Co je łączy?

Adriana Laube: Łączą je stany wewnętrzne tak naprawdę. Wydawałoby się, że to jest bardzo rozstrzelone, bo to wszystko nieco się od siebie różni, ale tak naprawdę jest to związane są z tym, co w danym momencie czuję.

Czyli siedzę sobie wieczorem przy lampce, naprzeciwko widzę dworzec i miasto i wtedy przychodzi to konkretne uczucie. W zależności od tego, co czuję, to przelewam to albo na płótno, albo na papier. Ostatnio absolutnie zakochałam się w akwareli. Więc tworzę tylko i wyłącznie wewnętrzne stany.

W.G: Prezentujesz swoje prace bardzo często we wnętrzach, do jakich technik one pasują?

A.L: Wydaje mi się, że pasują do wszystkich. Tylko to są takie moje ukochane dzieci. Więc nawet jak ktoś chce dobrać ramę do obrazu, to mnie już serce boli, bo wydaje mi się, że to je ogranicza. Zresztą wiele osób mówi, że ramy kompletnie nie pasują do tych obrazów, bo staram się w nie włożyć jak najwięcej przestrzeni, no i rama musi być też naprawdę dobrze dobrana.

W.G: Tak, bo ogranicza i często można to odczuć, jeżeli nie jest dobrze dobrana.

A.L: No właśnie tym bardziej, jeśli chcę je zaprezentować we wnętrzach nowoczesnych. Bardzo mi się takie wnętrza podobają, aczkolwiek moje, w ogóle nie jest nowoczesne.

W.G: Ja też tak mam, podoba mi się wiele rzeczy, w których jednak nie chciałbym mieszkać. Ale oprócz tego, że zajmujesz się działalnością artystyczną, pracujesz także nad rozwojem świadomości, prowadzisz różnego rodzaju warsztaty. Możesz coś więcej o tym powiedzieć?

A.L: To jest dwa w jednym. Te moje warsztaty pokazują, że świadomość jest pierwsza. Wspólny mianownik ze sztuką jest taki, że jak wiadomo, obraz jest wart tysiąc słów. Codziennie jak się budzimy, to na dobrą sprawę to jest tak, jakbyśmy stawali przed białą kartką.

To od nas zależy, jak ją zamalujemy i zapiszemy. Dlatego nie wszystko da się tak dokładnie opowiedzieć, jak można namalować. Dlatego to się uzupełnia.

W.G: Jakie masz plany, jeśli chodzi o twórczość na 2018 rok?

A.L: Jeśli chodzi o plany, to ja ich najczęściej nie mam. Nauczyłam się, że jedynym planem jest wstać rano, podejść do płótna i zacząć malować. Natomiast jeśli chodzi o warsztaty to tutaj mam plany.

Ruszyłam z komunikacją ze zwierzętami, ponieważ od zawsze to robiłam, ale dawniej bałam się do tego przyznać, bo wszyscy pomyśleliby, że coś ze mną nie tak. Teraz już ludzie są bardziej otwarci. To jest właśnie mój plan.

W.G: Serdecznie dziękuję za rozmowę. Dalsza część wywiadu na ZITOLO.COM i na stronie telewizji Słodki Live i serdecznie dziękuję za wizytę.

Zapraszamy na portal ZITOLO.com, gdzie znajduje się mnóstwo mody, artystycznego rękodzieła i niezwykłych unikatowych przedmiotów z duszą.

ZITOLO.com

zitolo.com/pl/Miapka_Design

zitolo.com/pl/SUI

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś