Doradztwo

Krzysztof Szymański (Finatio): Jak wybrać odpowiednie opodatkowanie nieruchomości?

Kiedy mamy nieruchomość, którą wynajmujemy musimy zdecydować się na jej odpowiednie opodatkowanie. Jaką formę płatności podatków wybrać i od czego to zależy? O tym opowie nam ekspert kredytowy Krzysztof Szymański z Finatio.

Jeżeli posiadamy nieruchomość pod wynajem, zwłaszcza zakupioną na kredyt, można się zastanawiać jaką formę opodatkowania wybrać. Czy będzie to ryczałt, czy podatek płacony na zasadach ogólnych? – o tym opowie nam Krzysztof Szymański z firmy Finatio.

Odpowiedź jest niejednoznaczna a można sprowadzić ją do stwierdzenia, że jeżeli koszty związane z zakupem nieruchomości czy obsługą kredytowa są znaczne, warto wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych.

Ponieważ będziemy wtedy posiadali szereg amortyzację mieszkania, odsetki od rat kredytów oraz inne. W przypadku, gdy nie spłacamy kredytu, dobrą opcją jest wybór podatku w formie ryczałtu.

Po więcej porad na temat  kredytów mieszkaniowych oraz nieruchomości zapraszamy ba bloga finatio.pl

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś