Aleksander Nogieć

Aleksander Nogieć: Dzięki EFT uwolnisz się od blokad, które uniemożliwiają osiągnięcie sukcesu

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu ma podłoże emocjonalne. Długotrwały stres, niewłaściwe przekonania, a także wpojone nam podświadomie mechanizmy, blokują naszą drogę do relacji z ludźmi, osiągnięcia sukcesu, a nawet dobrego zdrowia.

W kolejnym odcinku programu EFT Aleksander Nogieć przedstawi nam, jak w praktyce wyglądają Techniki Wolności Emocjonalnej, które możemy zastosować na sobie.

Z poprzednich odcinków EFT dowiedzieliśmy się, że mózg, znajdujący się w fazie stresu, z którym nie może sobie poradzić, ma dwa wyjścia, aby się go pozbyć — jednym z nich jest wyrzucenie go na zewnątrz (np. poprzez rozwiązanie problemu i źródła stresu), albo przeniesienie go do naszego ciała.

Jak już wiemy, nasze komórki znajdujące się w stanie stresu, nie mogą normalnie funkcjonować i obumierają, czego manifestacją jest choroba, która tak naprawdę oznacza sprzątanie pozostałości po stresie.

Choroba jest fazą naprawczą organizmu, dzięki, której organizm usuwa się martwe komórki i przygotowuje się do normalnego funkcjonowania.

Jak powstało EFT?

Korzenie technik emocjonalnych EFT sięgają innej metody TFT oraz tradycji medycyny chińskiej, która od tysięcy lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Mimo że jest dość kontrowersyjnym tematem, ma swoje zastosowanie w leczeniu bardzo wielu schorzeń.

Ponadto opiera się ona na udowodnionej tezie mówiącej o tym,że większość problemów psychicznych i emocjonalnych jest zaburzeniem w systemie bioenergetycznym człowieka.

Chińczycy nie odróżniają chorób psychicznych od fizycznych, Cały system leczenia polega na udrożnieniu przepływu energii.

Pamiętamy z poprzednich odcinków EFT, że nasze komórki komunikują się ze sobą na wiele różnych sposobów. Człowiek jest siatką kanałów energetycznych, Komórki oddają i produkują energię, o ile są zdrowe i nie zatrzymuje ich np. długotrwały stres. W technice EFT, którą coraz lepiej poznajemy, skupimy się na bioelektrycznej komunikacji między komórkami.

Każda negatywna emocja to zła komunikacja między komórkami.

Technika EFT przez 35 lat ewoluowała w taki sposób, aby ludzie mogli z niej korzystać sami — bez pomocy terapeutów i aby mogło to poprawić jakość życia wielu osób. W Stanach Zjednoczonych, gdzie odnotowuje się wiele przypadków Syndromu Stresu Pourazowego, u żołnierzy wracających z misji także stosowana jest ta metoda.

Mimo że w ich psychice są silnie zaszczepione traumatyczne wydarzenia, z których ciężko jest się uwolnić, po zastosowaniu technik EFT osiąga się maksymalny efekt poprawy zdrowia psychicznego u weteranów.

Skutki uboczne stosowania EFT

EFT zmienia całkowicie naszą percepcję i odbieranie świata. Musimy pamiętać, że przekonania, które nam wpojono, po pierwsze w 90% nie są nasze, a po drugie są zmienne.

Zmiany dokonywane poprzez technikę EFT nie są nieprzyjemne, wręcz przeciwnie przynoszą uczucie uwolnienia.

Do czego służy technika EFT?

Przede wszystkim ta metoda ma nam pomóc w pozbyciu się codziennego stresu i negatywnych emocji. Jak wspomnieliśmy wcześniej, mózg ma dwa wyjścia z sytuacji stresowej.

Albo rozwiązać ją na zewnątrz, co nie zawsze jest możliwe, albo przypisać ją do naszego ciała co powoduje niekorzystne konsekwencje. Jednak jest jeszcze sposób z wykorzystaniem technik EFT, który sprawi, że mózg pozbędzie się stresu w zabarwieniu bioelektrycznym.

Nie zmieniaj rzeczy. Zmień sposób, w jaki o nich myślisz, a rzeczy zmienią się same.

Dzięki poznaniu tej techniki możesz pozbyć się wielu negatywnych emocji nie za pomocą wypierania, ale dzięki rozwiązaniu ich. Możesz uczyć też tego swoich bliskich.

Ponadto technika EFT jest w stanie uwolnić Twoje osiągnięcia szczytowe — czyli uwolni Cię od blokad, które uniemożliwiają Ci osiągnięcie sukcesu. Tę metodę wykorzystuje wielu sportowców, biznesmenów, ale można przełożyć ją na każdą dziedzinę życia. Technika EFT ma ogromny wachlarz zastosowań — od relacji z ludźmi do finansów.

Jak wygląda szablon EFT?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą podczas stosowania technik EFT jest szczerość. Musimy dostrzec i przyznać się do problemu, jaki mamy. Jest to absolutna podstawa. Ponadto konkretyzm — dokładne omówienie problemu, powiedzenie sobie, w jaki sposób i kiedy jest on odczuwalny. Szablon EFT składa się więc z: definicji, szczerości oraz konkretności.

Więcej o tej technice opowiemy w następnym odcinku EFT.

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś