Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Test aparatu w smartfonie Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+ jest doskonałym telefonem dla tych, którym zależy na robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów — przekonuje Zbigniew Urbański. Jak jakość zdjęć wykonana tym modelem wypada w porównaniu do innych smartfonów? Czym Samsung w tym przypadku może konkurować z iPhone’em?

Na pierwszy rzut oka nowa propozycja firmy Samsung nie różni się znacząco od poprzedniej. Zasadniczą różnicą między modelem S8, a S9 jest umieszczenie czytnika linii papilarnych na tylnej obudowie, pod aparatem. Ponadto obudowa została wykonana ze szkła i aluminium, ramki otaczające wyświetlacz są odrobinę mniejsze, a telefon występuje w różnych wersjach kolorystycznych: czarnej, purpurowej, niebieskiej oraz srebrnej.

Warto jednak skupić się na aparacie, ponieważ to tam znajdziemy przykłady zastosowania innowacyjnych technologii. Co ważne aparat został wyposażony w regulowaną przesłonę, po to, aby automatycznie dopasowywać się do oświetlenia i robić jak najlepsze zdjęcia. 12-megapikselowy aparat górny posiada zmienną przesłonę o maksymalnej jasności f/1,5, co jest rekordem wśród smartfonów.

Zdjęcia wykonane telefonem Samsung Galaxy S9+ są idealnie ostre i doskonale odwzorowują realną kolorystykę otoczenia, nawet w przy trudnych warunkach oświetleniowych. Telefon świetnie sprawdza się także przy nagrywaniu filmów, ponieważ dobrze stabilizuje obraz i nie rozmazuje obiektów świetlnych, co często zdarza się przy innych smartfonach. Co ciekawe ten model potrafi robić dobre zdjęcia w tych samych warunkach oświetleniowych, z którymi nie radzi sobie najnowszy iPhone.

Poza rewelacyjną jakością zdjęć najnowszy model Galaxy gwarantuje także doskonałą wydajność, w znaczny sposób przewyższając tym inne smartfony. Więcej o fotografowaniu za pomocą Samsunga Galaxy S9+ opowie Zbigniew Urbański.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś