Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Jak stworzyć inteligentny dom? Test urządzeń FIBARO

Co to znaczy, że dom jest inteligentny? Oznacza to tyle, że wyposażony jest w innowacyjny system sterowania urządzeniami domowymi, co służy naszej wygodzie, a także generuje spore oszczędności w opłatach. O tym, jak stworzyć inteligentny dom za pomocą urządzeń FIBARO, opowie dziennikarz Zbigniew Urbański.

FIBARO to zestaw różnego rodzaju urządzeń, dzięki którym przy użyciu telefonu można sterować m.in. światłem, ogrzewaniem czy domowymi sprzętami. Do nawigacji potrzebna jest nam aplikacja, której działanie jest podzielone na pomieszczenia.

Dzięki niej możemy włączać i wyłączać wszystkie urządzenia w danym pokoju tylko za pomocą telefonu, a także sprawdzać w nich temperaturę i wilgotność. Ponadto dzięki tej aplikacji, można nawet stworzyć pewien harmonogram, czyli określić czas, w którym światło ma się automatycznie zapalać lub gasić. Do tego systemu można podłączyć także kamery, z których uzyskamy obraz tego, co aktualnie dzieje się w naszym domu.

Jednak, co najważniejsze polska firma FIBARO niedawno wprowadziła do swojej oferty produkt, który jest dużą innowacją na całym świecie. Jest to termostat do regulowania temperatury w naszych grzejnikach. Dlaczego jest to tak nowoczesne rozwiązanie?

Po konfiguracji urządzenia z naszym telefonem możemy ustalić różną temperaturę w zależności od pomieszczenia i pory dnia. Dzięki temu przykładowo, gdy jesteśmy w pracy, temperatura może być niższa, dzięki czemu zużyjemy mniej energii, a podwyższy się tuż przed naszym powrotem do domu. Generuje to ogromne oszczędności i jest niesamowicie funkcjonalne.

Cały zestaw zasilany jest za pomocą kabla USB. Jedno ładowanie wystarczy na rok użytkowania, więc nie musimy martwić się wymianą baterii. Oprócz możliwości regulowania temperatury z aplikacji można to też zrobić ręcznie.

Ponadto termostat FIBARO wykonany został z niezwykłą starannością, z materiałów najwyższej jakości, więc będzie pasował do każdego, nawet najbardziej designerskiego mieszkania.

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś