Doradztwo

Krzysztof Szymański (Finatio): Brak historii kredytowej nie musi być problemem

Czy brak historii kredytowej może być przeszkodą w przyznaniu nam kredytu? Jak banki zapatrują się na tę kwestię? O tym w programie Finatio opowie nam ekspert kredytowy Krzysztof Szymański.

Powszechnie znaną czynnością dokonywaną przez banki podczas udzielania kredytu jest sprawdzenie historii kredytowej osoby, która o takie dofinansowanie się ubiega. Jednak co w sytuacji, gdy  nie mamy żadnej historii kredytowej, bo ubiegamy się o pożyczkę po raz pierwszy?

Oczywiście to, że historia naszych pożyczek jest znana, a my sami sprawdziliśmy się jako kredytobiorcy, bardzo pomaga — mówi Krzysztof Szymański z firmy Finatio. Jednak jeśli mamy czystą kartę, bank zakłada, że najprawdopodobniej będziemy dobrze obsługiwać kredyt. Więc w większości instytucji finansowych, brak historii kredytowania, nie powinien stanowić problemu.

Więcej porad dotyczących finansów, znajdą Państwo na stronie Finatio.pl

foto: Oskar Kujawa

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś