Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Samsung Galaxy S9 i inne nowinki z targów w Barcelonie

Mobile World Congress to największa na świecie impreza branży technologii mobilnych. W tym roku w Barcelonie zaprezentowali się najwięksi producenci technologiczni na świecie, pokazując światu swoje nowe produkty. Na miejscu był też Zbigniew Urbański, który sprawdził wszystkie dostępne nowinki.

Miejscem, któremu Zbigniew Urbański poświęcił szczególną uwagę była konferencja Samsunga, podczas której odbyła się prezentacja nowych smartfonów: Samsung Galaxy S9 oraz Samsug Galaxy S9 +.

Design smartfnów niewiele różni się od poprzedniej wersji, jedyną znaczącą różnicę stanowi skaner linii papilarnych znajdujący się pod aparatem.Najbardziej widoczne zmiany zaistniały natomiast w aparacie fotograficznym. Zmienna przesłona zapewnia jasność f/1.5 co jest rekordem wśród smarfonów.Do matrycy ma docierać aż 28% więcej światła niż w przypadku Samsunga Galaxy S8.

Oznacza to wyraźną poprawę jakości zdjęć wykonywanych w nocy. System Slow Motion pozwala aż na 32 krotne spowolnienie, przy czym Samsung zadbał także o oprogramowanie Super Slow Motion — producent przewidział dwa tryby spowolnionego nagrania wideo: ręcznie i automatyczne.

Do spowolnionych filmów można dodać ścieżkę dźwiękową lub różne efekty, takie jak odbicie czy pętla oraz ustawić jako animowaną tapetę.Ponadto każde zdjęcie wykonane Samsungiem S9 jest tak naprawdę sumą 12 zdjęć, podczas gdy efekt w telefonie Samsung S8 składał się z 3 zdjęć. Takie rozwiązanie zapewnia dużo wyższą jakość zdjęcia. Matryca zapewnia to, że do przetwornika obrazu może trafić czterokrotnie więcej danych. Co ciekawe podwójny aparat znajduje się tylko w modelu Samsung Galaxy S9+.

Smartfony będą dostępne w sklepach od 16 marca, a ich cena będzie wahała się od 3599 do 3999 zł.

Na targach w Barcelonie nowy design zaproponowało także Sony, który w swoim najnowszym modelu smartfona umieścił technologię rodem z profesjonalnych kamer. Dzięki czemu mamy możliwość nagrywania filmów w jakości 4K HDR.

Innymi nowinkami, które przetestował dla nas Zbigniew Urbański był LG V30 – telefon wyposażony w sztuczną inteligencję, dopasowujący tryby fotografowania do obiektu, który zobaczy, laptop firmy Huawei wyposażony w ukrytą kamerkę internetową i dotykowy ekran, oraz designerski telefon Nokia Banan.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Barcelony.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś