BIZNES

Czy otwarte systemy CRM są bezpieczne?

Otwarte systemy CRM zyskują coraz większą popularność, ponieważ dają nam możliwości, których nie są w stanie zapewnić rozwiązania zamknięte. Jak branża IT zapatruje się na oprogramowania Open Source? Zapytaliśmy o to podczas XVII edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego IT W UBEZPIECZENIACH GIGACON 2018

Otwarte systemy CRM zyskują coraz więcej zwolenników, mimo że do niedawna nie były zbyt popularne w naszym kraju. Jak mówi Krzysztof Szczęsny dyrektor IT firm ubezpieczeniowych w Polsce:

Wydaje mi się, że systemy CRM w naszym kraju nie są jeszcze tak powszechnie używane, ale powoli się to zmienia. Tendencja jest rosnąca i sam osobiście coraz więcej z niego korzystam.

Podobnego zdania jest Aneta Włodkowska GigaCon Conferences:

Myślę, że Open Source od dłuższego czasu nie kojarzy się z jakimiś zabawami w garażu, ale z poważnymi rozwiązaniami, na których można bazować i które mają konkretne wsparcie w środowisku.

Z kolei Błażej Pabiszczak, prezes firmy YetiForce podkreśla przede wszystkim korzyści finansowe, jakie niesie za sobą wdrożenie rozwiązania otwartego:

Nie trzeba płacić za licencję i nie ma żadnych opłat ukrytych. Jedyne koszty, jakie ponosimy to te związane z wdrożeniem i utrzymaniem, które występują we wszystkich innych rozwiązaniach.

Dodaje także, że nie mniej ważna jest ogromna elastyczność otwartego oprogramowania CRM:

Rozwiązania Open Source pozwalają nam otrzymać dostęp do kodu źródłowego. To znaczy, że nie jesteśmy uzależnieni od producenta i dostawcy i w każdej chwili możemy dowolnie dostosować to narzędzie do naszej firmy.

Jerzy Marowski z PwC widzi jeszcze jedną zaletę tego systemu, która jest niezwykle ważna w prowadzeniu biznesu:

Systemy CRM w firmie dają lepszą kontrolę nad tym, co robią sprzedawcy.

Ponadto umożliwia zwiększenie sprzedaży i rentowności.

Paweł Wojciechowski z Raadgiver podkreśla, że jeszcze niedawno rozwiązanie otwarte nie wzbudzało zaufania klientów:

Open Source był zazwyczaj traktowany jako oprogramowanie trochę niebezpieczne, z racji tego, że wszystko udostępniamy i otwieramy się jakby przed całym światem.

Jednak jest to błędne założenie, bo jak przekonuje, w taką formę oprogramowania uwierzyły nawet duże firmy:

Wydaje się, że w ubezpieczeniach ten system ma swoje miejsce. Pokazały to także duże korporacje.

 

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś