Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Test Sony Xperia XA2

Sony to zaufana i znana od wielu lat marka produkująca elektronikę użytkową. Niedawno swoją premierę miał Sony Xperia XA2. Jak sprawdza się ten model i czym różni się od swojego poprzednika Sony Xperia XA1? O tym opowie Zbigniew Urbański.

Pierwsze co rzuca się w oczy to po rozpakowaniu smartfona Sony Xperia XA2 to jego doskonała jakość wykonania. Telefon jest zrobiony z połączenia metalu i plastiku, przy czym tylna obudowa wykonana jest w całości z matowego plastiku, co zapobiega powstawaniu zabrudzeń.

W porównaniu do XA1 ten model posiada dużo lepszą baterię 3300 mAh, która szybko się ładuje i pozwala na dłuższe działanie telefonu. Na pochwałę zasługuje także dobrze wykonany, duży wyświetlacz FHD.

Aparat w modelu Sony Xperia XA2 doskonale sprawdza się przy dobrym oświetleniu. Niestety zdjęcia wykonane wieczorem, przy gorszych warunkach oświetleniowych nie są już najlepszej jakości. Wyraźnie widać szumy i nie najlepszą ostrość.

Do słabszych punktów smartfona należy także dość gruba obudowa, która nie każdemu przypadnie do gustu oraz czytnik linii papilarnych, który może się zacinać.

Na szczególną uwagę zasługuje za to przedni aparat, który robi bardzo jasne i szerokie zdjęcia, przewyższające jakością nawet trzy razy droższego iPhone.
Dokładny test modelu Sony Xperia XA2 przeprowadził Zbigniew Urbański.

 

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś