BIZNES

Magdalena Ciesielska (Uniwerek TV): Zapraszamy początkujące zespoły do udziału w konkursie Stage4You

Jeżeli jesteś członkiem młodego zespołu, który chciałby wystąpić na Juwenaliach UW i zaprezentować się przed dużą publicznością, koniecznie zgłoś się do konkursu Stage4You. Czym jest ta inicjatywa i jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać zakwalifikowanym? O tym opowie nam Magdalena Ciesielska z Uniwerek TV.

Tomasz Słodki: W tamtym roku spotkaliśmy się po raz pierwszy i podjęliśmy decyzję, że Uniwerek TV i Słodki Live, będą współpracowały.

Współpraca będzie opierała się nie tylko na wspólnym robieniu programu telewizyjnego, w którym twórcy Uniwerku TV będą uczestniczyli, ale także na koncertach.

Magdalena Ciesielska: Dokładnie tak. Organizujemy konkurs muzyczny Stage4You. Jest to już szósta edycja. W tym roku Słodki Live jest naszym partnerem, z czego bardzo się cieszę.

T.S: Czym jest Stage4You i skąd w ogóle taka inicjatywa?

M.C: Stage4You to konkurs muzyczny. Parę lat temu studenci z UniwerekTv stwierdzili, że chcieliby mieć wpływ na to, kto zagra na Juwenaliach UW. Wtedy zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs i wyłonić zwycięzcę, który w ramach wygranej stanie na scenie Juwenaliów. Tak to się właśnie zaczęło i trwa już szósty rok.

T.S: Etapy konkursu odbywają się w Proximie?

M.C: Dokładnie tak, są trzy etapy konkursu. Pierwszy to nadsyłanie zgłoszeń, które przyjmujemy do 25 lutego, więc jeszcze chętni mają kilka dni, aby się zgłosić. Kolejnym etapem są przesłuchania w Proximie 10 marca, no i finał 28 kwietnia, który również odbywa się w Proximie.

Zarówno przesłuchania, jak i finał są otwarte dla publiczności, więc gorąco zapraszamy wszystkich chętnych chcących posłuchać młodych zespołów i początkujących artystów.

T.S: No właśnie — jak to wszystko wygląda? Jak wyglądają zmiany, etapy i kto może się zgłosić do takiego konkursu?

M.C: Zgłosić mogą się zespoły, których co najmniej jeden członek jest studentem, bądź uczniem szkoły średniej. Mamy taki wymóg, ponieważ stawiamy na młodych artystów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę muzyczną. Członkowie zespołu nie powinni przekraczać 30 lat, mamy takie ograniczenie wiekowe.

T.S: Żaden z członków nie może mieć więcej niż 30 lat?

M.C: Dla jednego zrobilibyśmy wyjątek. Jeżeli trafi się ktoś trochę starszy, to przymykamy oko.

T.S: Czyli jakbym zdecydował się z moją piosenką Nowe wystąpić w eliminacjach, to gdyby wszyscy nie mieli 30 lat, a ja mam 34, to jakoś byśmy się dogadali?

M.C: Tak. Oczywiście mamy regulamin, który jest dostępny na naszym fanpagu, aczkolwiek to nie jest tak, że mamy bardzo twarde reguły, ponieważ jesteśmy otwarci na uczestników i chcemy im pomóc, a nie zaszkodzić.

T.S: Jakie korzyści płyną dla uczestników z tego wydarzenia?

M.C: Myślę, że kusząca jest nagroda, czyli występ na Juwenaliach UW, ponieważ wtedy ten zespół ma możliwość wystąpić obok tych znanych zespołów i zaprezentowania się przed wielką publicznością.

Z tego, co też wiem od zespołów z ubiegłych edycji, które dają nam swój feedback, jeśli chodzi o konkurs, bardzo sobie ceniły pozyskanie pewnych kontaktów i znajomości. Może dlatego, że naszymi patronami medialnymi jest Czwórka i Polskie Radio.

Zespoły są po tym konkursie zapraszane na audycje i koncerty na żywo, co jest fajną promocją dla młodej grupy.

T.S: Także my, w studiu Słodki Live, w ramach ART.TV przeprowadzimy rozmowy z tymi zespołami, które wygrają, więc zapraszamy.

M.C: Tak, a my będziemy również z Wami relacjonował finał na żywo, więc wtedy każdy będzie mógł zobaczyć to sobie w czasie rzeczywistym.

T.S: Jak się zgłosić do konkursu?

M.C: Wystarczy wejść na fanpage Stage4You, tam jest link do wydarzenia, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy. W tym formularzy googlowskim wpisujemy swoje dane. Obowiązkowo musimy podać albo link do strony, albo jakiegoś utworu na YouTube czy wrzucić mp3.

Cokolwiek, żebyśmy mogli po prostu posłuchać jakiegoś materiału muzycznego od danego uczestnika i zweryfikować go. Spośród nadesłanych materiałów wybieramy 20 zespołów, które później kierujemy do przesłuchań.

T.S: Ile czasu ma na scenie taki zespół?

M.C: 10 minut. Tak było w ubiegłych edycjach i tak jest też teraz. Może być to kilka piosenek lub jeden utwór ważne, aby zmieścić się w ciągu 10 minut i pokazać się z jak najlepszej strony.

T.S: Publiczność jest w trakcie?

M.C: Tak. Na pewno zależy to też od godziny. Przesłuchania zajmują cały dzień: od rana do wieczora, więc wiadomo, że zwykle wieczorem jest więcej ludzi. Jeżeli chodzi o finał 28 kwietnia, to rozpoczynamy go o godzinie 19. Jest to forma koncertu, ale z udziałem jury, sprzętu telewizyjnego itd. To jest fajna impreza.

T.S: Odsyłamy na Facebooka Stage4You, gdzie znajdziecie więcej informacji. Cieszę się z naszej współpracy, bo nie tylko będziemy z Wami realizowali te rzeczy, ale też ekipa Uniwerku pracuje w Słodki Live.

M.C: Z tego bardzo się cieszę. To jest naprawdę miłe, że te osoby, które zaczynają w UniwerekTV, później rozwijają swoje skrzydła i mogą realizować się zawodowo.

T.S: To jest ciekawe, bo większość ekipy, która jest z UniwerekTV, realizuje ten program. Jest i Artur Leszczyński i Oskar Kujawa oraz Damian Kosewski.

M.C:Jak tu weszłam i zobaczyłam te wszystkie znajome twarze, to było mi bardzo miłe. To jest bardzo budujące dla całej organizacji.

T.S: Dodam tylko, że spot, który widzieliśmy na początku, przygotował Artur Leszczyński, a ja już zapraszam na kolejny autorstwa Damiana Kosewskiego. Dziękuję za rozmowę.

Gościem Tomasza Słodkiego była Magdalena Ciesielska.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś