BIZNES

Maciej Orłoś (dziennikarz): Do wystąpień przed kamerą musimy się odpowiednio przygotować

Wideo jest ważnym narzędziem w budowaniu wizerunku biznesowego zarówno naszej firmy, jak i nas samych. Jak odpowiednio przygotować się do pracy z kamerą, aby wypaść profesjonalnie i wiarygodnie? O tym opowie uznany dziennikarz i prezenter Maciej Orłoś.

W dzisiejszych czasach kamery towarzyszą nam na każdym kroku – przekonuje Maciej Orłoś. Nie tylko te znajdujące się w studiach telewizyjnych, ale także te, które obsługują wydarzenia czy rejestrują różnego rodzaju relacje na media społecznościowe. Dziś każdy ma kamerę w smartfonie, dzięki czemu praktycznie wszyscy mają możliwość zrealizowania materiału i umieszczenia go w sieci.

Bardzo ciekawym narzędziem do komunikacji z odbiorcami i klientami są relacje na żywo na Facebooku. Wszyscy ludzie biznesu, którzy chcą korzystać z tego typu narzędzi i odpowiednio i skutecznie wypaść podczas takich realizacji powinni się do tego przygotować. Ważne jest, żeby się nie denerwować, bo to robi złe wrażenie na odbiorcach, a ponadto zadbać o wszystkie szczegóły takie jak: gestykulacja, ruch sceniczny, tło, ton głosu, obycie z kamerą itd.

Tylko odpowiednie przygotowanie zapewni najwyższą jakość wystąpienia publicznego.

Informacje, które chcemy przekazać odbiorcom, muszą być przedstawione w odpowiedni sposób, tak aby nas wysłuchano i zrozumiano to, co chcemy powiedzieć. Ponadto wcześniejsze przygotowanie zmniejsza stres, który często towarzyszy wielu ludziom podczas wystąpień publicznych.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na portal Słodki Live, gdzie znajduje się więcej porad dotyczących wystąpień, od doświadczonego prezentera telewizyjnego Macieja Orłosia.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś