Gry i Technologie

Zbigniew Urbański (dziennikarz): Recenzja nowego gimbala DJI OSMO MOBILE 2

Czy można znaleźć tani, a jednocześnie dobry stabilizator? Jak przekonuje Zbigniew Urbański, jest to możliwe. Zapraszamy na recenzję gimbala DJI OSMO MOBILE 2.

Poprzednia wersja stabilizatora z tej firmy odstraszała ceną, ponieważ musieliśmy zapłacić za nią grubo ponad tysiąc złotych. DJI OSMO MOBILE 2 różni się od swojego poprzednika pod wieloma względami. Przede wszystkim urządzenie jest niezwykle lekkie, bo waży zaledwie 485g, co bardzo ułatwia korzystanie i przenoszenie urządzenia. Tym bardziej że do zestawu dołączone jest także etui chroniące gimbal podczas transportu.

Ten gimbal podobnie jak jego pierwsza wersja zapewnia dobrą stabilizację trójosiową, ale dodatkowo został wyposażony w funkcję, która umożliwia bezproblemowe przymocowanie go do statywu. Ponadto za jego pomocą można też przybliżać i oddalać obraz, co doskonale sprawdzi się zwłaszcza przy iPhone’ach. Co ważne zoomowanie odbywa się bardzo płynnie bez utraty jasności i kolorów.

Kolejnym ważnym elementem, o którym warto wspomnieć, jest bardzo wytrzymała bateria, która wystarcza aż na 15 godzin pracy urządzenia. Ponadto gimbal został wyposażony w standardowe gniazdo USB, dzięki któremu możemy podładować nasz telefon. Posiada wygodne i funkcjonalne przyciski oraz joystick, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy różnych relacjach na żywo w Internecie. Warto wspomnieć, że konstrukcja gimbala pozwala nam nagrywać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jaka jest cena tego urządzenia? W porównaniu do jakości i ceny poprzedniego modelu niesamowicie niska, ponieważ za DJI OSMO MOBILE 2 zapłacimy niewiele ponad 600 zł.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś