BIZNES

Robert Gontkiewicz (Optimatis): Przepis na sukces Cyfrowej Transformacji w Twojej firmie

Cyfrowa Transformacja jest niezbędna do powodzenia w prowadzeniu nowoczesnej firmy. Jak skutecznie wdrożyć system Smart Office w naszej firmie? O tym opowie Robert Gontkiewicz — prezes firmy Optimatis.

Aby wprowadzić do naszej firmy system Smart Office, potrzebne jest kilka czynników.

Pierwszym z nich jest oczywiście technologia, która zapewni nam nowoczesne funkcjonowanie za pomocą narzędzi informatycznych. Kolejny element to, organizacja — czyli zmiana sposobu funkcjonowania w naszej firmie zespole i organizacji. Trzecim ważnym elementem z punktu widzenia Smart Office są kompetencje. Potencjał cyfrowy, który wzbudzimy w naszym zespole, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizacji.

Nie mniej ważne są także procesy, czyli nie tylko sposób, w jaki nasza firma będzie zorganizowana, ale także to w jak wszystkie zlecenia mają być wykonywane. Piątym elementem jest oczywiście bezpieczeństwo, o które szczególnie trzeba zadbać w dobie tak rozwiniętej cyfryzacji. Natomiast ostatnią rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest to, aby korzystać z dobrych praktyk innych osób, które dzielą się radami na ten temat.

Smart Office można wprowadzić, we wszystkich obszarach niezbędnych do funkcjonowania każdego biznesu.

Przepis na sukces nowoczesnego biura zawiera się w pięciu głównych składnikach.

Po pierwsze: należy myśleć usługowo. Oznacza to, aby pamiętać, że zarówno dostarczamy usługi, jak i z nich korzystamy. Uświadomienie sobie tego zjawiska jest niezbędne do tego, abyśmy zaczęli myśleć smartowo. Jeżeli już to robimy, drugim krokiem jest działanie procesowe. Dzięki temu wiemy co i w jaki sposób dostarczamy w powtarzalny niezmienny sposób. Wówczas przechodzimy do kolejnego elementu Cyfrowej Transformacji, jakim jest wykorzystywanie narzędzi, które wspierają nasze procesy i działania, a od tego już tylko krok do automatyzacji. Automatyzujemy wszystkie czynności, które do tej pory były wykonywane manualnie lub z wykorzystaniem technologii cyfrowej narzędzi informatycznych. Jednak nie jest to koniec naszej drogi. Piątym i stałym krokiem jest doskonalenie Cyfrowej Transformacji, dzięki której eliminujemy czynności, które są zbędne, a odkrywamy nowe poprawiające jakość naszych usług.

Smart oznacza nieustanny rozwój i doskonalenie naszych usług.

Ważne jest także przed przystąpieniem do Cyfrowej Transformacji w naszej firmie, aby stawiać sobie pytania i zastanowić się nad pewnymi kwestiami takimi jak: komunikacja w naszym zespole, czego potrzebujemy do pracy oraz czego oczekują od nas nasi klienci, w jaki sposób spełniamy ich potrzeby, jak możemy wdrożyć funkcjonowanie Smart Office w naszej organizacji oraz to, w jaki sposób możemy się coraz bardziej rozwijać.

Dzięki Cyfrowej Transformacji zyskamy przewagę konkurencyjną i zminimalizujemy ryzyka i koszty.

Ważne jest także, aby zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, aby usługi, które oferujemy były w jak największym stopniu zautomatyzowane. Dzięki temu zyskamy efektywną organizację wyposażoną w nowoczesną technologię cyfrową dostosowaną do każdej transformacji bez względu na to, w jakim obszarze biznesowym będziemy się poruszać. Działając w technologii Smart Office, zyskujemy także ogromny komfort pracy. Cyfrowa Transformacja niesie więc za sobą same korzyści dla naszej firmy, które są niezbędne, jeżeli chcemy sprawnie działać na rynku. Należy pamiętać, że najważniejsze jest solidne przygotowanie do tych zmian.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę: www.smartoffice.optimatis.pl

 

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś