BIZNES

Maciej Orłoś (dziennikarz): Ucho to ważne narzędzie w pracy prowadzącego

Jak realizator programu na żywo może przekazać wskazówki prowadzącemu tak, aby publiczność tego nie zauważyła? Do tego rodzaju działań służy ucho — czyli słuchawka, dzięki której realizacja programu może utrzymywać stały kontakt z prowadzącym podczas nagrania. Jak wygląda praca z takim urządzeniem i kiedy jest najbardziej przydatne? O tym opowie znany dziennikarz i prezenter Maciej Orłoś.

Tak zwane ucho jest to niezwykle ważna narzędzie do komunikacji prowadzącego z realizatorem. Realizator musi mieć możliwość — zwłaszcza w programach na żywo, aby przekazać wskazówki dotyczące przeprowadzanej z gościem rozmowy, a także ruchu w studiu. Wskazania te mogą dotyczyć tego, aby przesunąć się kilkanaście centymetrów, gdyż jest to istotne z punktu widzenia realizacji programu.

Przykładowo chodzi o to, aby prowadzący nie był obecny w kadrze kamery, która w danym momencie nagrywa gościa. Ucho nie jest wykorzystywane tylko w telewizji, ale również podczas realizacji transmisji na żywo na Facebooku. Wtedy także zdarza się, że prowadzący korzysta ze słuchawki, dzięki której realizujący mają możliwość przekazywania mu na bieżąco niezwykle istotnych informacji z technicznego punktu widzenia transmisji.

Praca z uchem jest też ważna dla każdego, kto prowadzi programy informacyjne. Jak przekonuje Maciej Orłoś, czasem z tego powodu prowadzący mają obłęd w oczach, gdyż w trakcie wypowiedzi słyszą od realizatorów intensywne nawoływania do kończenia programu z powodu ograniczonego czasu antenowego.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś