BIZNES

Mariusz Trojanowski (Uniwersytet Warszawski): Uczelnie dążą do rozwoju młodych ludzi w kierunku zawodowym

Podczas inauguracji 50 Kreatywnych w Biznesie Brief.pl, Dominika Maciołek rozmawiała nie tylko z biznesmenami, ale także ludźmi ze świata nauki. O tym, w jaki sposób środowiska akademickie wspierają młodych kreatywnych przedsiębiorców, opowiedział Mariusz Trojanowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dominika Maciołek: W jaki sposób świat nauki, środowiska akademickie wspierają innowacyjność, która pojawia się na korytarzach Uniwersytetu?

Mariusz Trojanowski: Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że na Uniwersytecie Warszawskim, ale myślę, że też na innych uczelniach w Polsce, widać wyraźne dążenie do wspierania młodych ludzi w ich rozwoju osobistym, a także w rozwoju ich wiedzy, kompetencji i co ważne umiejętności. Dzieje się tak po to, aby rzeczywiście ułatwić im start w życiu zawodowym. Co istotne, Uniwersytet chce coraz mocniej komercjalizować wyniki swoich badań, co bardzo dobrze widać w naukach ścisłych takich jak chemia czy fizyka, ale także w naukach społecznych.

Ja reprezentuję Wydział Zarządzania, zajmuję się komunikacja marketingową i na podstawie doświadczeń, nie tylko własnych, ale także swojego zespołu, mogę powiedzieć, że mamy coraz więcej kontaktów ze światem biznesu. Zawsze staraliśmy się je mieć, a teraz są one ewidentnie intensyfikowane. To służy komercjalizacji naszych wyników i jednocześnie wspiera młodych ludzi startujących ze swoimi karierami.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Bardzo podoba mi się to, że uczelnie zmieniają się w taki sposób, że nie tylko chcą dostarczać wiedzę, ale też umiejętności, a także kształtować postawy młodych ludzi. Wspieranie ich na tych trzech płaszczyznach: wiedzy, umiejętności i postawy, najmocniej służy temu, żeby mogli oni wdrażać swoje pomysły w praktyce i potocznie mówiąc rozwijać się.

D.M: Bardzo dziękuję za podsumowanie i bardzo się cieszę, że nauka wychodzi do biznesu, a biznes zaczyna czerpać od nauki, bo myślę, że to bardzo przyda się naszej gospodarce.

Z Mariuszem Trojanowskim rozmawiała Dominika Maciołek.

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś