Biznes

Andrzej Paduszyński (Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych): Możemy ubezpieczyć psa nawet do 8000 złotych

Usługi weterynaryjne potrafią być niezwykle kosztowne. W przypadku niespodziewanej choroby bądź psa lub kota zaczyna się szereg naszych problemów. Wyjściem z tej sytuacji jest ubezpieczenie dla zwierząt, które obejmuje nie tylko leczenie naszego pupila, ale także ewentualne koszty uśpienia, pochówku oraz zakupu nowego psa. Jak wygląda ubezpieczenie weterynaryjne opowie Andrzej Paduszyński Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych.

Dariusz Halczok: Jak działa taka polisa dla zwierząt?

Andrzej Paduszyński: Jest to proste ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz choroby. Pokrywa ono wszystkie koszty leczenia weterynaryjnego związane z tymi dwoma wydarzeniami. Mamy pewien charakter wyłączeń, o których pewnie będę mówił, ale ogólnie wszystko, co jest niezależne od naszej woli i od woli psa, jeżeli tak można powiedzieć, jest przez ubezpieczenie chronione, podobnie jak wszystkie stany chorobowe. Są jeszcze dodatkowe rzeczy, które nie do końca są przyjemne, ale pokrywamy także koszty uśpienia pupila, jeżeli występuje taka konieczność, koszty kremacji i pochówku oraz koszty zakupu nowego zwierzęcia, jeżeli coś się wydarzy z naszym psem lub kotem.

D.H: Można ubezpieczyć każdego psa i kota, czy są jakieś ograniczenia?

A.P: Teoretycznie możemy ubezpieczyć każdego psa i kota, jednakże warunki zakładają pewne limity. Większość psów musi mieć powyżej 6 miesięcy do 6 lat, a kota do 10 lat. Ubezpieczenie psa nie jest uzależnione od wagi, nieważne, czy jest to pies do 20 kg, czy powyżej tej normy. A poza tym każdego kota czy psa wskazanego w umowie jesteśmy w stanie ubezpieczyć.

D.H: Jakie warunki musimy spełnić, aby nasz pies został ubezpieczony?

A.P: Podstawą jest identyfikacja takiego zwierzęcia w postaci chipa lub tatuażu, który możemy wykonać na nasz koszt. Kolejną sprawą jest to, aby pies lub kot był pod stałą opieką weterynaryjną. Więc to są takie wymogi, aby to ubezpieczenie działało.

D.H: Jak wygląda kwestia wyłączeń w ubezpieczeniu dla psa lub kota? Kiedy takie ubezpieczenie po prostu nie zadziała?

A.P: Kwestia wyłączeń jest w każdym ubezpieczeniu. Jest to ważne, ale nie ma co się nimi tak bardzo przerażać. Są to wyłączenia wynikające ze złego traktowania psa albo mówiące o tym, że przebywa on w złych warunkach lub nie jest pod kontrolą weterynaryjną. Także, wtedy gdy nie stosujemy się do zaleceń weterynarza i nie stosujemy przepisanej terapii w związku z czym, pies nadal choruje, a my wciąż chcemy go leczyć. No i są też takie kwestie oczywiste, jak udział psa w walkach psów, wtedy zdarzenia wynikające z takich działań nie podlegają ubezpieczeniu. Ubezpieczenie nie obejmuje także psów hodowlanych, czyli dla kogoś, kto żyje z hodowli. Jest to ubezpieczenie dla zwykłych ludzi chcących zabezpieczyć swoje ukochane zwierzęta, a także siebie przed poniesionymi kosztami. Z ubezpieczenia wyłączone są psy służbowe, czyli wojskowe, związane z policją, służbą graniczną, ponieważ mają własną opiekę weterynaryjną. Oczywiście ubezpieczeniem nie są też objęte te choroby, które istnieją przed zawarciem polisy.

D.H: Na jakie kwoty ubezpieczony jest nasz pupil, jakie są to limity odpowiedzialności?

A.P: Ogólną sumą ubezpieczenia jest 8 tysięcy złotych. Jest to podzielone na kilka limitów. Tym głównym podstawowym są koszty leczenia weterynaryjnego i jest to 5 tysięcy złotych. Następnym limitem, jest to limit związany z pochówkiem i kremacją i jest to tysiąc złotych, natomiast uśpienie to 600 zł, a zakup nowego zwierzęcia to około 3,5 tysiąca złotych.

D.H: Proszę powiedzieć, jak możemy zawrzeć takie ubezpieczenie? Czy jest to coś skomplikowanego?

A.P: Jest to bardzo prosta czynność. Jeżeli mamy mieszkanie lub dom, zgłaszamy się do pośrednika, który za pomocą Internetu może zawrzeć z nami taką umowę ubezpieczenia, podajemy dane psa i adresy i wszystko załatwiamy.

D.H: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Gościem Dariusza Halczoka był Andrzej Paduszyński.

Zapraszamy na stronę: dariuszhalczok.pl

 

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś