BIZNES

Dorota Haller (Huawei): Kreatywność buduje polską gospodarkę

Po raz ósmy odbyła inauguracja 50. Kreatywnych w Biznesie, podczas której wyróżnieni zostają przedsiębiorcy, którzy stawiają na innowację i kreatywne rozwiązania w biznesie. O tym, jak ważna jest kreatywność młodych polskich firm rozmawialiśmy z Dorotą Haller z Huawei.

 

Tomasz Słodki: Pani zdaniem polskie kreatywne firmy mają wpływ na polską gospodarkę?

Dorota Haller: Tak, mają ogromny wpływ. Gospodarka opiera się na kreatywności małych firm i innowacyjnych start-upach. Kreatywność buduje polską gospodarkę — jestem o tym przekonana.

T.S: No właśnie, jak to rzeczywiście jest z tymi start-upami? Często słyszy się, że biorą pieniądze od inwestorów, a po dwóch latach okazuje się, że nic z oczekiwanych założeń nie wychodzi. Czy są start-upy, które wychodzą na wielkie wody?

D.H: Oczywiście, że są i jest ich wiele, natomiast są też takie, które odnoszą porażkę. Ja myślę, że potrzebna jest praca, determinacja i odwaga. Ja święcie wierzę w to, że start-upy muszą być odważne, ale również cierpliwe.

T.S: Wielu moich rozmówców powiedziało mi dziś, że lepiej mieć nowoczesne podejście do tworzenia firmy niż konserwatywne. Czasami lepiej nie słuchać tych doświadczonych, którzy bardzo spokojnie patrzą na biznes. Czy Pani zdaniem, z punktu widzenia wielkiej międzynarodowej korporacji, rzeczywiście to szaleństwo jest opłacalne przy tworzeniu biznesu?

D.H: Huawei jest globalną firmą, natomiast w naszych żyłach płynie start-upowa krew. Absolutnie trzeba mieć odwagę, a także szaleństwo, bo jest ono potrzebne, aby osiągnąć sukces. W biznesie jednak to szaleństwo musi być skalkulowane. Dlatego nie przesadzajmy, przy czym nie możemy być też nudni. Bądźmy odważni kreatywni i czasami szaleni.

T.S: Trzymajmy kciuki za wszystkie małe firmy i start-upy, które tworzą innowacyjne rozwiązania. Bardzo dziękuję za rozmowę.

Z Dorotą Haller rozmawiał Tomasz Słodki.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś