BIZNES

Maciej Orłoś (dziennikarz): Komunikacja niewerbalna jest bardzo ważna podczas wystąpień publicznych

Przekaz niewerbalny może być bardzo ważnym narzędziem w naszej prezencji, o czym wiele osób niestety zapomina. Jak zadbać o to, co konkretnie przekazujemy odbiorcy bez użycia słów? Opowie o tym uznany dziennikarz i prezenter Maciej Orłoś.

Po pierwsze ważne jest, aby komunikacja niewerbalna była spójna z tym, co słyszą od nas drugie osoby, a także była transparentna i mało zauważalna. Maciej Orłoś, pracując przez wiele lat w telewizji, nauczył się tego, że kiedy prowadzi się program, należy, mieć przyjazny wyraz twarzy, czyli tzw. przyjazny przekaz w oczach. Wyraz oczu jest najważniejszy. Nawet wówczas kiedy w wiadomościach pojawiają się informacje tragiczne, to jednak cień pozytywnego przekazu ze względu na dobro widza powinien się znaleźć u prowadzącego.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest gestykulacja. Jest ona niezbędna, ponieważ kiedy gestykulujemy, wyglądamy profesjonalnie. Równie ważny jest kontakt wzrokowy, dzięki, wydajemy się być szczerzy wobec publiczności. Podczas konferencji i wystąpień ważny jest także ruch sceniczny, który jednak powinien być wcześniej wyćwiczony. Komunikacja niewerbalna jest bardzo ważna i nie należy o niej zapominać – przypomina Maciej Orłoś.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś