Architektura

Architektura krajobrazu w naszym codziennym życiu – Patryk Gniedziejko

Architektura krajobrazu to dyscyplina łącząca w sobie wiele dziedzin i obejmująca bardzo dużo zagadnień. W programie Przestrzeń na kanale Słodki Live co tydzień będziemy odkrywali jej kolejny ciekawy aspekt.  O tym jak będą wyglądały nadchodzące odcinki programu opowie nam prowadzący – Patryk Gniedziejko.

Tomasz Słodki: W Studiu Pozytywnej Wibracji witam Patryka Gniedziejko. Rzucam okiem na co co się dzieje w studiu – sporo programów związanych z architekturą krajobrazu.

Patryk Gniedziejko: Tak, z racji tego, że jest to dziedzina bardzo szeroka, interdyscyplinarna, łączy w sobie bardzo wiele praktyk, które są używane w naszym codziennym życiu. Są to np. psychologia, rehabilitacja, medycyna, sadownictwo, gospodarka wodna itd.

T.S: Przypomnijmy sobie Twoich gości, którzy zjawili się w Twoim programie, który będzie emitowany w każdą środę na antenie Słodki Live.

P.G: Z racji tego, że zahaczamy właśnie o tematykę architektury krajobrazu zapraszamy do tego programu osoby, które się tym zajmują. Gościliśmy m.in. Pawła Jaworskiego z organizacji Napraw sobie miasto rozmawialiśmy o tym jak powinna wyglądać przestrzeń miejska i jak ją zmieniać. Był u nas także przedstawiciel fundacji Łąka, który mówił o pozytywnym wpływie łąk w mieście np. redukcji smogu oraz reprezentant firmy Oxytree, z którym rozmawialiśmy o bardzo ciekawej odmianie Paulowni, która produkuje 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste.

T.S: Widzę w slajdach z Twojego programu Przestrzeń także kampanię społeczną Krajobraz mojego miasta.

P.G: Tak, to kampania społeczna zajmująca się takimi zagadnieniami jak to w jaki sposób możemy redukować reklamozę albo pastelozę widoczną w przestrzeniach publicznych. Wczoraj rozmawiałem z Zofią Wojciechowską na temat wpływu kwiatów na nasze zdrowie.

T.S: W tym programie rozmawiasz z ciekawymi gośćmi, ale każdy może się do niego zgłosić wystarczy, że do Ciebie napisze.

P.G: Tak, staram się właśnie zapraszać osoby które wprowadzają na rynek jakieś nowe innowacyjne rozwiązania, których nie spotkamy nigdzie indziej.

T.S: Czyli mogą być to organizacje, firmy, fundacje?

P.G: Tak kierujemy o do tych 3 sektorów, ale także do wszystkich, którzy inspirują do kreowania naszego najbliższego świata.

T.S: To wszystko co tydzień w programie Przestrzeń na kanale Słodki Live, zapraszamy serdecznie do oglądania programu Patryka oraz do zgłaszania się w celu wystąpienia. Jak możemy to zrobić?

P.G: Poprzez Facebooka: Patryk Gniedziejko, poprzez fanpage Patryk Gniedziejko landscape architecture & design i przez Słodki Live. Chciałbym powiedzieć też o tematyce, którą chciałbym poruszyć w programach. Jest to m.in. naturalne place zabaw – co mnie bardzo teraz zaciekawiło, narzędzia ogrodnicze usprawniające prace ogrodowe, uprawy hydroponiczne, zdrowa żywność, woda, mikro działania w przestrzeni miejskiej, meble miejskie bądź też materiał roślinny odmiany mieszane i hybrydy. Mam nadzieję, że wśród widzów znajdują się osoby zainteresowane tymi tematami bądź innymi bardzo ciekawymi, których jeszcze nie wymieniłem.

T.S: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś