Life & Home

Z miłości do ludzi i włosów – Sylwia Kiliś

W branży fryzjerskiej działa już ponad 20 lat. Prowadzi z powodzeniem modny salon w centrum Warszawy. Jej talent doceniła już cała rzesza gwiazd, a ona sama kunsztu uczyła się m.in. we Francji i Stanach Zjednoczonych. Mimo tego najważniejsze jest dla niej niesienie pomocy ludziom poprzez swój zawód. W jaki sposób to robi? O tym Sylwia Kiliś fryzjerka i trycholog opowie w programie Przedsiębiorcy na kanale Słodki Live.

Tomasz Słodki: W naszym programie witam naszego gościa – Sylwia Kiliś, fryzjerka i trycholog. Powiedz, dlaczego wybrałaś akurat ten rodzaj działalności?

Sylwia Kiliś: Zawsze się tym interesowałam, ponadto jest to praca z ludźmi. Moja mama bardzo chciała żebym została dentystką, ale ja powiedziałam do niej: Mamo ja muszę rozmawiać z ludźmi! Nie mogłabym pracować z nimi nie rozmawiając. W moim zawodzie mogę jakoś uszczęśliwić klienta, sprawić żeby był zadowolony, pewniejszy siebie, ludzie czują się przez to lepiej i ja to bardzo lubię.

Tomasz Słodki: Twoja historia życiowa doprowadziła Cię do Twojej firmy. Jak do tego doszło?

S.K: Zaczęłam jak każdy fryzjer od asystowania i uczenia się, następnie przebrnęłam przez show biznes. Było to niesamowite doświadczenie, fantastyczna przygoda i współpraca z niezwykłymi ludźmi. Prowadziłam także swój salon, z reszta prowadzę go nadal, natomiast bardzo długi czas, nawet po 15-20 lat obserwowałam włosy stałych klientów. Uczestniczyłam też trochę w ich życiu. Widziałam m.in. rozwody, stresy itp. i przy tym wciąż patrzyłam na ich włosy, na to co się z nimi dzieje w zależności jakie przeżywali emocje i  jakie przechodzili choroby.

Wiadomo, że przez tak długi czas mogło się zadziać wszystko, ponieważ są to klienci, którzy naprawdę są ze mną bardzo długo więc ja mogłam to poobserwować i wyciągnąć wnioski. Oni też szukali rozwiązania bo np. po operacji, po chorobie czy antybiotykach te włosy słabły. Ja również szukałam dla nich sposobu, który byłby skuteczny i nie jakoś wyjątkowo drogi. Tak mam – lubię pomagać ludziom.

T.S: A jak chcesz pomóc innym?

S.K: Chociażby w ten sposób. Dla kobiety tracenie włosów jest nieszczęściem. One chcą z tym walczyć i jest to normalne tak samo jak walczymy z nadwagą czy innymi rzeczami, tak samo walczymy o włosy – chcemy mieć je zadbane i wypielęgnowane. Z racji tego, że jest to moja profesja,mogę pomóc komuś w taki sposób.To tyczy się także mężczyzn.

T.S: Masz ponad 20 lat doświadczenia, ale każdy zawód wymaga edukacji – jak Ty dokształcasz się w swoim zawodzie?

S.K: Jeździłam na bardzo wiele szkoleń zagranicznych: uczyłam się trochę w Waszyngtonie tam też pracowałam, szkoliłam się też we Francji, a także tu w Polsce. Bardzo się tym interesowałam, miałam świetnych nauczycieli jednym z nich był już nieżyjący Janusz Szymański, który był uczniem naszego wybitnego fryzjera Antonine Cierplikowskiego, który absolutnie zrewolucjonizował rynek fryzjerstwa na całym świecie. Naprawdę spotkałam na swojej drodzę mistrzów i jestem bardzo wdzięczna za to, że w ogóle mogłam się od nich uczyć.

Sama też ciąglę się doszkalam można się świetnie pouczyć w Internecie tak samo, gdy nie mam czasu gdzieś pojechać, uczę się sama, wymyślam swoje techniki i niektóre z nich się sprawdzają. Ciągle kombinuje.

T.S: Skąd czerpiesz energię do działania?

S.K: Od ludzi.

T.S: W trudnych chwilach…?

S.K: Lubię usiąść oddalić się od wszystkiego i tak na moment przemyśleć wszystko np, co zrobiłam nie tak.

T.S: Ludzie są dla mnie…?

S.K; Inspiracją.

T.S: Nie wyobrażam sobie biznesu bez…?

S.K: Ludzi.

T.S: Marzę o…?

S.K: Dzisiaj chyba marzyłam o wakacjach. Uwielbiam zwiedzać miasta, więc myślę, że taki tydzień wakacji były teraz spełnieniem marzeń.

T.S: Chętnie nawiążę współpracę z…?

S.K: Jeżeli chodzi o ten zabieg, który w tej chwili oferuję to chętnie nawiążę współpracę na pewno z fryzjerami, ponieważ jest to skuteczny zabieg zapobiegający wypadaniu włosów. Tak więc nawiązałabym współpracę z salonami fryzjerskimi, kosmetycznymi i z ludźmi, którzy tego potrzebują.

T.S: Zapraszamy na Twojego Facebooka: Sylwia Kiliś oraz na stronę Słodki Live gdzie znajdziemy materiały nagrane z Tobą.

S.K: Teraz mamy nowy zabieg, który trwa tylko pół godziny, jest bardzo skuteczny i także bezbolesny. Zajmują się tym wykwalifikowani ludzie, współpracuję również z lekarzem, to nie jest tak, że ten zabieg jest niekontrolowany – mamy do dyspozycji całą bazę lekarzy.

T.S: Dziękuję bardzo za rozmowę i do zobaczenia w kolejnych programach.

Gościem Tomasza Słodkiego była Sylwia Kiliś.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś