Anna Gucwa

Jak budować zaangażowanie pracowników? – Menedżer Pro

Zaangażowanie pracowników z roku na rok spada. Za ten proces odpowiedzialnością obarcza się wiele czynników: nieumiejętne zarządzanie, trudne we współpracy pokolenie Y, a także brak motywowania ze strony menedżerów. Spadek zaangażowania oznacza pogorszenie wydajności pracowników, a co za tym idzie – całej firmy. Jak temu zaradzić?

W nowym 2018 roku, program Anny Gucwy Menedżer Pro, będzie przebiegał pod hasłem budowania zaangażowania wśród pracowników. Z najnowszych badań wynika, że pracownicy, którzy dołączają do nowej firmy z początku wykazują się ogromną dozą inicjatywy, która po pewnym czasie drastycznie spada. Liczbę zaangażowanych pracowników w Polsce dziś ocenia się na mniej niż 50 %. Bez motywacji spada wydajność, a na tym cierpi cała firma. Dlaczego tak się dzieje?

Jednym z czynników jest fakt iż zmniejsza się lojalność wobec pracodawców, pozytywne myślenie o firmie, a także chęć do rozwoju w pracy. Jednym z bardzo ważnych czynników, obok kwestii finansowych, jest też zaangażowanie menedżera. Niezwykle ważne jest aby umiał pobudzić podwładnych do rozwoju i sam także był przykładem motywacji do pracy. Jednak sami menedżerowie często narzekają na pracę z pokoleniem Y – młodymi ludźmi świadomymi swoich potrzeb, czasem roszczeniowymi, a przede wszystkim niezwykle zróżnicowanymi. Kim rzeczywiście są tzw. milenialsi? Jakie grupy możemy wśród nich wyróżnić? Jak podnieść ich poziom motywacji w pracy? Właśnie na tych aspektach skupimy się w nowej serii programu Menedżer Pro. Porozmawiamy o tym jakie elementy coachingu można stosować w pracy na co dzień, jaki powinien być lider i czym jest rola mentora we współczesnym środowisku pracy. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś