BIZNES

Co zyskamy na cyfrowej transformacji naszej firmy? – Smart Office

Czym  jest Smart Office? Do czego służy i jakie korzyści może przynieść cyfrowa transformacja naszej firmy? Na te i inne pytania odpowiemy w nowym programie Smart Office na kanale Słodki Live. Naszym gościem jest dziś Robert Gontkiewicz prezes firmy Optimatis.

Tomasz Słodki: Czym jest cyfrowa transformacja?

Robert Gontkiewicz: Definicji jest mnóstwo. W skrócie można powiedzieć, że jest to proces nowego modelu pracy za pomocą nowoczesnych technologii. Objawia się ona w kilku obszarach: nowych produktach – zdefiniowanych na potrzeby klientów i użytkowników, nowych sposobach sprzedaży, a także komunikacji z firmą oraz automatyzacji działań.

T.S: Mógłbyś podać przykłady takich organizacji, które funkcjonują inaczej niż tradycyjne?

R.G: Jest to m.in Uber jeżeli chodzi o wykorzystanie technologii i nową możliwość transportu, Alibaba – handel detaliczny, czy nawet weteran Facebook, który powstał 14 lat temu, zaczynał jako portal społecznościowy, a w tej chwili jego możliwości są ogromne. Jest m.in. źródłem wiedzy, sklepem internetowym czy automatyczną obsługą klienta. Także polskie firmy nie mają się czego wstydzić np. mBank, Allegro, OLX, TVN.

T.S: Czym konkretnie jest Smart Office?

R.G: Smart Office jest częścią tej cyfrowej zmiany. Każda firma wyposażona w te elementy, które wymieniłem potrzebuje dowiezienia tego wszystkiego. Tak więc Smart Office jest innowacyjnym podejściem do wszystkich tych funkcji wsparcia. Jest to sześć głównych obszarów: technologie, procesy, organizacja pracy, nowe kompetencje ludzi, konieczne w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo i najlepsze praktyki wyniesione z innych obszarów,

T.S: Czy Smart Office jest dla każdego?

R.G: Myślę, że tak. Mimo, że niektóre branże mają specyficzne funkcje wsparcia np. banki, IT czy prawnicy bardzo szybko organizują pracę cyfrowo. Natomiast duże przedsiębiorstwa mają problem z wdrożeniem nowego systemu, ale za to korzyści z niego płynące są w tym środowisku bardziej widoczne.

T.S: No właśnie korzyści. Jakie korzyści płyną ze Smart Office?

R.G: Przede wszystkim przewaga konkurencyjna. Wszyscy korzystający z cyfryzacji pozyskują więcej klientów pozostawiając daleko w tyle nawet najbardziej skuteczne firmy oparte na metodach tradycyjnych. Oprócz tego minimalizacja ryzyka. Automatyzacja to jakość, a jakość to mniejsze ryzyko, a także optymalizacja kosztów.

T.S:Jakie narzędzia są wykorzystywane w Smart Office?

R.G: Są trzy grupy technologii. Z jednej strony są to systemy do rejestracji komunikacji, z drugiej to wszelkiego rodzaju automatyka, która powoduje, że pewne rzeczy są wykonywane automatycznie, a po trzecie sztuczna inteligencja.

T.S: Jaki jest przepisa na sukces w Smart Office?

R.G: Mogę to opisać na przykładzie drabiny przejścia z typowej organizacji do systemu Smart Office. Pierwszy szczebel to myślenie o usługach jako wartości, na które można nałożyć procesy informatyczne. W kolejnych kroku możemy je automatyzować. Cały czas sprawdzajmy jak to wygląda i co można ulepszyć.

T.S: Dziękuję za rozmowę.

Z Robertem Gontkiewiczem rozmawiał Tomasz Słodki.

 

Komentarze Facebook
Udostępnień
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś