BIZNES

Inwestowanie w nieruchomości – dobry sposób na pomnażanie kapitału.

Inwestowanie w nieruchomości może stać się pasywnym źródłem dochodu dla wielu ludzi. Jakie warunki trzeba spełniać, by móc zacząć inwestować? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości do inwestycji? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Tomaszem Słodkim, Wojciech Orzechowski, autor książki Zarabiaj na nieruchomościach.

Tomasz Słodki: W moim studiu gość Wojciech Orzechowski, WIWN sp. z. o.o., mentor i autor książki Zarabiaj na nieruchomościach. O czym jest ta publikacja?

Wojciech Orzechowski: Już trzy lata nam się sprzedaje. Podręcznik opowiadający o tym, jak można inwestować w nieruchomości, ale to typowe. Troszeczkę inaczej niż szkoleniowcy inni uczą, to jest właśnie biznes polegający na kupnie i wyremontowaniu w dobrym standardzie i sprzedaży, tak żeby zarobić. To jest część takiego programu, strategii, którą wymyśliłem, a ona pozwala zwiększać kapitał, który posiadamy.

T.S: Kiedy postanowiłeś napisać tę książkę?

W.O: W 2014 wyjechałem do Włoch, nieruchomości i biznes sprawiły, że stałem się niezależny finansowo i tam, kiedy moje dzieci chodziły do szkoły, zostaliśmy uziemieni i okazało się, że to nie jest tak fajnie. Kiedyś to sobie inaczej wyobrażałem. Co prawda we Włoszech mieszkaliśmy nad morzem, było ciepło, ale jednak wokół domu było za dużo obowiązków i one nas przytłoczyły. I w pewnym momencie odwiedził mnie kolega Piotr z Warszawy i powiedział Wojtek, brzuch ci rośnie, trzeba by było, żebyś zaczął dzielić się wiedzą, bo masz fajną. A ja już 11 lat doświadczenia w inwestowaniu w nieruchomości i stwierdziłem, że spiszę całe swoje doświadczenie. I tam faktycznie nie ma lania wody. W ciągu trzech lat poszło nam 6 tysięcy książek i mają naprawdę bardzo dobre opinie.

T.S: Kto powinien zainteresować się tą publikacją?

W.O: Każdy, kto ma trochę pieniędzy na koncie, leżą być może na lokatach bankowych, albo inwestowane są na bardziej ryzykowne instrumenty, może na giełdzie albo forexie, gdzie tam bardzo łatwo można stracić. Tutaj nie, tutaj jest bardzo bezpieczne lokowanie, jeżeli chcemy kupić, ale nie koniecznie, jeżeli chcemy kupić i wynająć. Ale kupić po to, by powiększać swój majątek, bo dzisiaj mieszkania bardzo fajnie się sprzedają i fajnie można na nich zarabiać.

T.S: Co unikalnego czytelnik może dowiedzieć się z tej książki?

W.O: Jest to kontynuacja, tak jak na początku wspomniałem, strategii, która pozwala w momencie, kiedy masz 30 tysięcy, które spokojnie gdzieś tam na koncie leżą i masz zdolność kredytową, to w połączeniu te dwa elementy mogą sprawić, że to 30 tysięcy będzie przyrastać ci w 100% rocznie. Czyli podwajamy ten kapitał rocznie. I tu jest zaczątek tych informacji. Przez ostatnie trzy lata przeszkoliłem około 400 uczestników, kupiliśmy ponad 250 mieszkań i łączne zyski z tych mieszkań to około 6,5 miliona. Uczestnicy moich szkoleń pokazują, że to, co ja zrobiłem, jest także możliwe w zastosowaniu zwykłego człowieka.

T.S: Opowiadasz o strategii inwestowania w nieruchomości, ale tak naprawdę co to jest?

W.O: Jest to pewien program, od którego zaczynamy. Obrót nieruchomościami to narzędzie do pomnażania kapitału, a wszystko po to, by docelowo zebrać dwa miliony i kupić wtedy nieruchomości, żeby je wynajmować. Ale 2 miliony przy 9% stopie zwrotu, dają nam 15 tysięcy co miesiąc przychodu. To jest takie miłe, kiedy nie musimy pracować, te nieruchomości są, ale co miesiąc te 15 tysięcy wpływa ci na konto.

T.S: Na co potencjalny inwestor, podczas swoich inwestycji powinien zwrócić uwagę?

W.O: W książce jest odpowiedź na to pytanie. Mamy tam poruszone trzy płaszczyzny. Pierwsza to jest nauka liczenia, taka nauka, która sprawia, że w dniu zakupu, w dniu inwestycji, ty już wiesz, ile zarabiasz na nieruchomości. Jeżeli nie zarabiasz, to nie kupujesz. Druga płaszczyzna to są cechy nieruchomości. Ja wyróżniam 60 cech, niektóre z nich są podane w książce, które mają wpływ na wartość nieruchomości. Niektóre zawyżają wartość, niektóre zaniżają, niektóre sprawiają, że stanie się ona bublem na rynku. I trzecia płaszczyzna to są wszystkie kwestie prawne. Czyli jak inwestować, żeby nie kupić bubla prawnego.

T.S: Rzućmy okiem na twoje slajdy.

W.O: To jest ewenement, bo to jest symulator inwestowania w nieruchomości w postaci gry planszowej. Jeżeli grałeś kiedyś w eurobiznes albo monopoly to te gry nie mają z moją nic wspólnego. To jest w ogóle unikat. Zrobiłem grę planszową, gdzie pokazuję jak inwestować w nieruchomości. To jest bardzo fajna przygoda. Robimy takie rozgrywki w terenie, w miastach wojewódzkich. Słuchacze mogą sobie wejść w terminarz gra rentier.pl  i tam zobaczyć sobie gdzie i kiedy robimy rozgrywki.

T.S: Warsztaty inwestowania w nieruchomości.

W.O: Warsztaty to też taki unikalny program, ponieważ ja prowadzę za rękę przez procesy inwestycyjne. Uczestnik, który decyduje się na warsztaty, szkolenie trwa rok, przekazuję mu pełnię wiedzy. Materiały i wiedza są tak przygotowane, że on po szkoleniu nie może zadać już żadnego, dodatkowego pytania. A potem idziemy w teren i poszukujemy nieruchomości, analizujemy, kupujemy, remontujemy, sprzedajemy. To jest cały cykl, który od 6 do 12 miesięcy wymaga i to jest właśnie to. Czyli nie weekendowe szkolenie, gdzie się zostaje samemu po nim, a cały program.

T.S: Sporo ludzi.

W.O: Sporo ludzi. Teraz w Łodzi mamy największą konferencję inwestowania w nieruchomości na 1000 osób. A 200 online już wykupiło bilety. Będziemy dwa dni rozmawiać o nieruchomościach i będą bardzo fajne postaci. Maraton WIWN.pl, jeżeli wejdziecie na stronę, można zobaczyć program. 13-14 stycznia. Sobota i niedziela. Nie sądziłem, że rozrośnie się to do rangi największego wydarzenia dotyczącego nieruchomości w Polsce.

T.S: Bardzo dziękuję za spotkanie.

Z Wojciechem Orzechowskim rozmawiał Tomasz Słodki.

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś