Animacje

Mikołajkowe zmagania dzieci z Tarczyna!

Telewizyjne Studio Pozytywnej Wibracji odwiedzili uczniowie klas: 3 B, 2 C i 2 B ze Szkoły Podstawowej z Tarczyna. Wzięli oni udział w zajęciach integracyjno-edukacyjnych pod hasłem “inteGRA!.tv” opartych o liczne konkursy i zabawy o tematyce telewizyjnej.

Daniel Kobiałko przyjął wszystkich i wręczył identyfikatory (każde dziecko otrzymało tzw. przepustkę do studia). Odbyliśmy na początku warsztat, w którym uczestnicy poznali tajniki pracy przed kamerami oraz ciekawostki związane z prezentacją i wystąpieniami publicznymi. Szczególnie do gustu przypadł im warsztat z odbijania pytań – w momencie, w którym nie znamy odpowiedzi, możemy zastosować sprytny myk :).

Podczas zabaw dzieci dowiedziały się jak prezentować się publicznie, co przydało się podczas kolejnego zadania pod nazwą ,,Wywiady z Gwiazdami”.

Na scenie pojawiły się kolejno cztery osoby, które wybrały stroje w garderobie i przebrane w niecodzienne kreacje wcieliły się w role znanych osób. Przeprowadziliśmy wywiady o ich talentach, twórczości i zostaliśmy zasypani masą pytań ze strony publiczności.

Na szczególną uwagę zasłużyła Lady Zgaga i Mikołaj, którzy spowodowali  uśmiechy od ucha do ucha. 

Teleturniej ,,Co to za melodia” pobudził kreatywność dzieci, które dopasowywały ścieżki dźwiękowe do gatunków filmowych. Klasowiada rozdzieliła uczestników na dwie grupy, podczas pracy zespołowej odkrywaliśmy kolejne odpowiedzi. Sprawa dla… młodego reportera  rozbawiła wszystkich – zabawne, a zarazem problematyczne życiowe sytuacje stały się przyczynkiem do rozwiązania konfliktów.

Ostatnią konkurencją były popularne kalambury.

Zadaniem dzieci było jak najszybciej odgadnąć to co odkrywa się na ekranie. Po telewizyjnych zmaganiach stanęliśmy do zdjęcia, zrobiliśmy poważne miny oraz szczere uśmiechy, po czym udaliśmy się do reżyserki.  Uczestnicy zadawali pytania naszemu zespołowi – Aleksander Nawrot (nasz główny operator), Artur Leszczyński (szef działu produkcji) oraz Tomasz Skwirowski  opowiadali o montażu i pracy studia.

Dzieci z tarczyńskiej szkoły zachwycone były każdym aspektem telewizji, zadowolone pożegnały Studio Pozytywnej Wibracji oraz Kresię – zwierzęcą gwiazdę prawie każdego programu. My zaś dziękujemy serdecznie nauczycielom, opiekunom oraz Panu Łukaszowi Steinke za wspaniałą organizację przedsięwzięcia. Liczymy, że tego dnia dzieci postawiły zamiast jednego – dwa kroki w ramach realizacji swoich marzeń.

Patryk Gniedziejko

Jeśli chcesz, aby i Twoje dziecko wzięło udział w zajęciach – zobacz szczegóły na stronie InteGra.tv <<< 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś