Biznes

Czym jest mentoring w organizacji?

Chociaż pojęcie mentoringu jest znane już od starożytności, może mieć także zastosowanie w nowoczesnym biznesie i być odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego rynku. O tym, na czym polega program mentoringowy dla firm, opowie nasz dzisiejszy gość-ekspert ds. zarządzania wiedzą w organizacji Sylwester Pietrzyk.

Mentoring może być sposobem na przeciwdziałanie problemom, z jakimi zmaga się współczesny biznes. Jednym z ważniejszych aspektów prowadzenia firmy jest dobre wyszkolenie pracowników. Lata badań nad sposobami uczenia się osób dorosłych w jasny sposób pokazują, że lepiej przyswajamy wiedzę, mając osobistego nauczyciela w danej dziedzinie. Dzięki temu zdobycie kwalifikacji przez nowo zatrudnioną osobę jest szybsze i skuteczniejsze. Ponadto poprzez nawiązanie osobistej relacji doświadczonego życiowo mentora z ciekawym świata podopiecznym zmniejsza się problem rotacji pracowników, przez którą firmy odnotowują ogromne straty. O tym, dlaczego łączenie pokoleń ma przełożenie na zyski organizacji, porozmawiamy dziś w naszym programie.

 

 

Komentarze Facebook
Click to comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio

Pierwsza na świecie telewizja nadająca regularny program na Facebooku i YouTube, produkująca profesjonalne treści filmowe we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, artystami, dziennikarzami, muzykami.

Copyright © 2016 - 2017 by: Compas Multimedia Tomasz Słodki

Do góry
Udostępnień
ś